Z béček nejeví zájem o postup žádné, většina klubů chce hrát klidný střed. Nový ročník neoživil nikdo z I. B třídy, protože sestupující Hodkovice spadly do Jablonecka.

VIŠŇOVÁ B

Trenérem zůstává Miloslav Mládek, který má k dispozici málo hráčů, jelikož mladí a nadějní dorostenci již budou v kádru A mužstva.
„Proto bude opět více využívat ostatních dorostenců. Z týmu odešel pouze Martin Štrbák do Krásného Lesa, zatím nikdo nepřišel,“ řekl předseda Milan Melka.

RASPENAVA

Po postupu mají v Raspenavě kádr stejný. „Pracujeme na možných posilách, ale jednání s kluby je těžké, protože hráči prostě nejsou. Zatím jsme přivedli Fiama z Hejnic a další želízka máme ještě v ohni,“ uvedl Lukáš Mleziva. Kádr trénuje „Boris“ Milan Kima, asistentem a vedoucím mužstva je Petr Havel. V přípravě odehrála Raspenava dvojzápas s Mníškem (7:2 a 9:0), dále divočinu s Vískou 12:8 a generálku se Smržovkou 4:2. „Cílem je jít zápas od zápasu a hrát pěkný fotbal ve středu tabulky,“ dodal Mleziva.

HRÁDEK B

Trenér Petr Mikenda má k dispozici věkem ještě dorostence starší 16 let. Opět začal s fotbalem 50letý Radník, přichází Engel z Chotyně, na odchodu je však mozek týmu Aleš Konrád. Rádi budou za střed tabulky.


MACHNÍN

Trenér Jakub Bér bude bez gólmana Tomáše Albrechta (Stráž n. N.), takže má na tento post navrátilce Poláčka a stopera Aubrechta. Příprava: Mníšek 6:6, Hodkovice 4:7. „Budeme rádi za krásný střed, do 7. místa,“ uvedl předseda Nikos Romanopulos.

BULOVKA

Nováček soutěže, který postoupil ze 2. místa skupiny Sever III. třídy. Trenér Vladimír Hegr bude stavět na zkušených Plesarovi a Mirku Zajíčkovi, vrátil se navíc Bílek z Kunratic, zpět v Jindřichovicích je Jiří Hegr.

Výsledky v přípravě: Krásný Les 14:3, Dolní Řasnice 3:0. „Nechtěli bychom opět zase spadnout, rádi budeme ve středu tabuky,“ potvrdil sekretář Vladimír Šebela.

FRÝDLANT B

Béčko trenéra Tomáše Dědka tvoří „odpadlíci z áčka, kdy širší kádr čítá 22 hráčů a k tomu dorostenci. „Postupem času se bude dávat tým dohromady tak, abychom hráli klidný střed,“ řekl činovník Martin Budzel.

CHOTYNĚ

Realizační tým Lubomír Kolínský, Tomáš Vávra a Otto Scheufler se raduje z příchodu zkušeného Aleše Konráda z Hrádku, odkud přišel i 17letý Sitte. Do Hrádku naopak šel Engel. Vedle mladých Chlupsy a Klapky bude nově působit také Jan Kozák (Osečná). „Chtěli bychom zkusit střed,“ přiznal předseda Jaroslav Postl po loňském předposledním místě. Příprava: Václavice 3:0.


DOLNÍ ŘASNICE

Novým gólmanem je Kamil Pavlata z Nového Města. Po zranění se vrátil Petr Volše a Lukáš Rajchrt, fotbalové štěstí bude zkoušet 15letý Jaroslav Šírek. „Čekáme ještě na příchod dvou hráčů z Hejnic a v soutěži chceme hrát střed,“ potvrdil kapitán Pavel Sochor, který spolu s Miroslavem Pavlíkem vede Dolní. Příprava: Bulovka 0:3.

RYNOLTICE B

Béčko je ze Zdislavy zpět v Rynolticích. „Chceme vylepšit umístění z loňska a získat víc bodů s větší podporou hráčů áčka, a to zejména doma,“ řekl veterán Michal Šálek. Trojice Tvrzníků odešla do Žibřidic (táta trénovat a synové Ondřej a Marek hrát). Z Plavů se vrátil Lukáš Černý, nováček je i Kraus z VTJ Rapid. Zatím je rezerva bez trenéra.

NOVÁ VES

Ze Žibřidic se vrátili Trojan a Malaga, takže trenér Lubomír Adam bude mít silnější kádr než na jaře. Příprava: Žibřidice 6:2, Židněves 1:5. „Pokusíme se hrát o špici tabulky,“ řekl opatrně předseda Martin Maťátko.

STRÁŽ N. N. B

K legendě Šimkovi přichází do brány Albrecht z Machnína, z Krásné Studánky ještě Potůček a Stárek.
„Jenže Albrecht a Stárek se hned zranili,“ poznamenal hrající trenér Lukáš Hruboň. „Rádi bychom navázali na loňský ročník, ale hlavně hráli ve středu tabulky,“ dodal Hruboň.


NOVÉ MĚSTO

Hrající trenér Jan Šindler bude mít v kádru nově Halouna z Horní Řasnice, ale není nadšený z Kadery, který má po operaci kolene. Příprava: Višňová 1:6. Tým bude doplňován hráči béčka, kam přišli tři hráči z Habartic. „Ambice? Hrát výš než loni, takový lepší střed,“ poznamenal sekretář Jiří Jiruš.

ČESKÝ DUB

Stále hrající trenér Jan Holubek počítá spíš ztráty: skončili totiž Novák s Bolinou (Rozstání) a Bílek. Činnost obnovil Karel Schránil, z Bílého Potoka dorazil Kupec. „Máme problémy s doplněním kádru, stále se snažíme sehnat další hráče. Proto je naším cílem záchrana,“ přiznal sekretář Petr Altman. Příprava: Velké Hamry 3:9.

BÍLÝ KOSTEL B

Béčkaři trénují spolu s áčkem a povede je hrající trenér Jan Ďuriš, který bude nastupovat i za A tým. „Kádr zůstal stejný a cílem je neskončit poslední. Aby si kluci zahráli,“ sdělil předseda Roman Janáček.

Počet střídajících v utkání je 5 s tím, že v období od 81. minuty řádné hrací doby lze do konce utkání vystřídat nejvýše tři hráče.