Připsal si gól z penalty proti Hrádku (3:3), další hattrick dal Rynolticím (7:1). Ve Višňové ani jeho dvě trefy nepomohly k bodům (prohra 3:5). Se zkušeným Dětřichovem se neprosadil nikdo (porážka 0:1), ale dva jeho zásahy pomohly k porážce Krásné Studánky (6:1). No a pak již následovaly čtyři branky do sítě posledního soupeře před covidovou přestávkou – Mníšku (6:2). Takže suma sumárum, na celkových 30 brankách Raspenavských se Pikous podílí patnácti, tedy polovinou, a to v sedmi odehraných zápasech.

Marcel je raspenavský rodák a syn Marcela Pikouse, který hrával za Jokers, takže fotbal má v krvi. Nastupoval za mládež Bulovky, ale již od svých 14 let hraje za dospělé.

„Zkusil jsem si hrát za béčko a pak za áčko. Pamatuji I. A třídu i sešup dolů. Byl jsem v Hejnicích, když se v Raspenavě zrušil fotbal, pak se vrátil domů a naposledy byl zase v Hejnicích. Tam to bylo jen krátce, nestihl jsem ani jeden zápas. Kluci mě překecali zpátky do Raspenavy, takže jsem velice brzy, za pár týdnů, šel do Jiskry. Hejnice mě nejprve nechtěly pustit, ale nakonec došlo k domluvě a já mohl hrát za Raspenavu ve druhém kole okresu,“ líčí Pikous, který je doma spokojen.

„U týmu je Josef Koprnický, přípravu jsme měli, trénovali jsme teď dvakrát týdně. Máme celkem mladý tým, takže jsme většinou rychlejší než ostatní mužstva v okresu. V okrese hrají často starší chlapi, takže proti nim využívám své rychlosti a dávám góly,“ přiznává střelec. Podle něj má Raspenava na to, aby byla do 5. místa.

„Silné jsou týmy Dětřichova a všechna béčka, když se jim sejdou a pomůžou hráči z áčka. Hlavně Hrádek a doma silná Višňová. A pak my. Mohli bychom být ještě lepší,“ tvrdí.

„Většinou nastoupím v útoku, ke konci, když kluci vzadu nestíhají, jdu pomoc dozadu jako stoper, a tak si můžou odfrknout,“ prozrazuje raspenavskou taktiku.

V kategorii dospělých je to prvně, kdy vstřelil čtyři branky. „Tři góly to jsem dal, čtyři prvně. A soupeř z Mníšku? Hráli jsme na rychlé útoky. Podařilo se mi utéct a trefit se. Já čtyřikrát, ale Martin Koudelka ve svých šancích také čtyři nedal,“ uzavírá autor zatímních 15 branek.