„Do přípravy nikdo z béčka nechodí, vypadá to na zrušení,“ přiznal v půlce ledna nejvyšší činovník Chrastavy.

Fotbalová Chrastava po odchodech bratří Suků a také Štajnera, jenž míří do České Lípy, trénovala jen s áčkaři pod trenérem Michalem Kolčavou. „Přitom máme přípravu dohromady, nerozlišovali jsme áčkaře nebo béčkaře. Ale kluci z béčka vůbec nechodili. Tyto problémy se táhnou již dva roky, loni jsme sestoupili z I. B třídy,“ potvrdil Rozmajzl st.

Liberec doma prohrál s Třincem 0:4 a předání Prezidentského poháru mu tak zhořklo.
Předání Prezidentského poháru zhořklo, Liberec prohrál s Třincem 0:4

A tento týden padlo rozhodnutí: Chrastava B se odhlašuje ze soutěže! Oficiální rozhodnutí je nezvratné a do jarních odvet jde okresní přebor ve 13 účastnících a také pozměněnou tabulku, v níž se ruší chrastavské zápasy. „Vydělaly“ na tom kluby, které v tabulce s devátou Chrastavou prohrály.

„Je to určitě škoda, že se chrastavská rezerva odhlašuje, ale je to její rozhodnutí. Podle rozpisu soutěží Chrastavě hrozí finanční postih za narušení soutěže. Víc rozhodne sportovně-technická komise příští týden,“ řekla sekretářka OFS Liberec Rina Havlíčková. Chrastava je tak prvním sestupujícím v ročníku 2019/20.

Veronika Černá (vpravo) v zápase proti Slavii.
Černá: Ženský fotbal se dostává do povědomí více lidí

„Je to pro mě překvapení. Těšil jsem se na mistráky, že si zakopu, ale na druhou stranu je pravda, že jsem nechodil trénovat. A takových nás bylo víc,“ podotkl 37letý srdcař Aleš Vávra, jenž kvůli pracovnímu vytížení stíhal pouze zápasy.  Podobná situace nastala v sezoně 2016/17, kdy se odhlásila z podobných problémů Raspenava. Ta se ale dokázala „zmátořit“, a dnes již opět působí v přeboru.

Kvůli odhlášení Chrastavy ze soutěže bude mít Raspenava začátek až 28. března.  

Okresní přebor zahajuje 21. března.