„Do přípravy nikdo z béčka nechodí, vypadá to na zrušení,“ přiznal v půlce ledna nejvyšší činovník Chrastavy.

Fotbalová Chrastava po odchodech bratří Suků a také Štajnera, jenž míří do České Lípy, trénovala jen s áčkaři pod trenérem Michalem Kolčavou. „Přitom máme přípravu dohromady, nerozlišovali jsme áčkaře nebo béčkaře. Ale kluci z béčka vůbec nechodili. Tyto problémy se táhnou již dva roky, loni jsme sestoupili z I. B třídy,“ potvrdil Rozmajzl st.

A tento týden padlo rozhodnutí: Chrastava B se odhlašuje ze soutěže! Oficiální rozhodnutí je nezvratné a do jarních odvet jde okresní přebor ve 13 účastnících a také pozměněnou tabulku, v níž se ruší chrastavské zápasy. „Vydělaly“ na tom kluby, které v tabulce s devátou Chrastavou prohrály.

„Je to určitě škoda, že se chrastavská rezerva odhlašuje, ale je to její rozhodnutí. Podle rozpisu soutěží Chrastavě hrozí finanční postih za narušení soutěže. Víc rozhodne sportovně-technická komise příští týden,“ řekla sekretářka OFS Liberec Rina Havlíčková. Chrastava je tak prvním sestupujícím v ročníku 2019/20.

„Je to pro mě překvapení. Těšil jsem se na mistráky, že si zakopu, ale na druhou stranu je pravda, že jsem nechodil trénovat. A takových nás bylo víc,“ podotkl 37letý srdcař Aleš Vávra, jenž kvůli pracovnímu vytížení stíhal pouze zápasy.  Podobná situace nastala v sezoně 2016/17, kdy se odhlásila z podobných problémů Raspenava. Ta se ale dokázala „zmátořit“, a dnes již opět působí v přeboru.

Kvůli odhlášení Chrastavy ze soutěže bude mít Raspenava začátek až 28. března.  

Okresní přebor zahajuje 21. března.