Zatím má OFS Liberec oficiální termín valné hromady ve čtvrtek 18. března od 17.30 hodin v Multimediálním sále Krajského úřadu Libereckého kraje, U Jezu 642/2a.

Všichni účastníci této valné hromady jsou povinni mít po celou dobu nasazen respirátor FFP2, KN95 nebo N95 a rozestupy mezi jednotlivci musí být alespoň dva metry. K tomu každý musí mít negativní test na covid-19, přičemž postačí antigenní, který byl proveden nejvýše před třemi dny.

V případě, že nebude možné konat hromadu prezenční formou, bude konána distančně – přes počítače a mobily (což již bylo vyzkoušeno). Právě k tomu, jestli má být valná hromada na úřadě kraje nebo distančně, se mají zúčastněné kluby vyjádřit do dnešního dne.

Valné hromady se uskutečnily v okresech Ostrava-město, Teplice a Jičín. OFS Teplice zvolilo unikátní přístup a VH zorganizovalo kompletně online.

A restart soutěží?

Výkonný výbor FAČR v Praze navrhl, že soutěžní ročník bude plošně restartován dohrávkou podzimní části soutěže. Řídící orgán soutěže určí „inkubační dobu“ pro přípravu klubů před restartem soutěže. Soutěžní ročník se nebude prodlužovat a všechny soutěže budou ukončeny maximálně do 30. června.

Pro regulérní ukončení ročníku je nutné odehrát více než 50 procent všech soutěžních utkání v dané soutěži. Soutěžní utkání se odehrávají v maximálním možném počtu, která opatření ze strany Vlády ČR dovolí.

Pokud jde o kontumaci, pak za odehraná utkání se považují i kontumovaná, ale utkání klubu, který je z důvodu rozhodnutí hygieny umístěn do karantény, se nekontumuje.

V případě různého počtu odehraných utkání na konci soutěžního ročníku se použije koeficient. Termín pro plošné zrušení soutěží se prozatím neurčuje. Tolik tedy návrh z vedení Fotbalové asociace České republiky.