„Chceme se porvat o postup do nejvyšší soutěže dorostu. Bude to ale dost složité. Z ligy sestoupily Bohemians a Teplice, postoupit chce i sousední Jablonec. Jsou tam i nevyzpytatelná béčka," ví Čapek, který v uplynulé sezoně skončil se Slovanem třetí, za vítěznou Duklou a béčkem Sparty. V letošní šestnáctičlenné skupině fungují čtyři béčka a silná budou jistě ta z Dukly a Mladé Boleslavi. Čapkovi skončil ročník 1999 a s ním sedm hráčů. „Jsme spojení s U18 a celkem máme 27 hráčů a tři gólmany. Trénujeme spolu, týdně šest tréninkových fází, ve středu volno a v úterý a ve čtvrtek jsou dvě fáze. Novými jsou v kádru Michal Beran ze Slovácka (Bohemians), který je momentálně zraněný a měl by ještě přijít z Opavy Jakub Elbl," uvádí trenér, který jako hráč získal se Slovanem historicky první titul.

Spojené dva ročníky spolu absolvovali celou přípravu, soustředění měly v Mýtě u Rokycan. "To bylo na stmelení party, v němž byla kondiční a herní zátěž, i potřebná rehabilitace. V rámci teambuildingu jsme hráli i paintball," doplňuje trenér. Liberec hrál v měsíční přípravě pět dvojzápasů, když generálkou pro U19 bylo Ústí nad Labem (výhra 7:0) a pro U18 Mladá Boleslav (3:0). "Soupeř z Ústí nebyl tak silný, takže pro nás byl dobrý první poločas. Ale vstřelili jsme gól i ze standardky a penalty," přiblížil Čapek.

"Dva roky hrajeme o postup, kvalita v soutěži je horší než v lize. Řekl bych, že se letos musíme prokousat za postupem přes Teplice a Bohemians. Budeme tak tři vlčáci o postup," vidí ambice U19 její trenér. "Rozhodující budou i případné ztráty s béčky. Uvidíme Jablonec, který máme hned na úvod soutěže. Ale ani první místo nezaručuje postup, o ten se ještě hraje v baráži s vítězem druhé skupiny," říká o jednom z cílů. Druhým cílem je vychovat fotbalisty pro juniorskou soutěž a nově vznikající béčko a také pro ligové áčko," dodává 42letý trenér, který má v kádru tři šikovné hráče, kteří by mohli nakouknout do mladé reprezentace.

Čapkův realizační tým má podobu: asistenti Aleš Benek a Jiří Zachariáš, trenéři gólmanů Lukáš Macháček a Radek Novotný, vedoucí družstva Helena Bláhová  a Miroslav Landskroner, kondiční trenéři Tomáš Janů a Petr Hejný, masér Ondřej Slovák. V neděli 12. srpna od 12.15 hodin hraje Liberec v premiéře na hřišti ve Sport Parku (městském stadionu) velké derby s Jabloncem.