Pod jeho taktovkou začala příprava už 13. července, vygaduje v sobotu. A pak už hurá na premiéru, do Doubí přijedou ambiciózní Žibřidice. "Uteklo nám to," řekl kouč v rozhovoru pro Deník.

Od fotbalu jste si tedy o prázdninách moc neodpočinul, že?
Začali jsme brzo, ale hned první víkend po zahájení přípravy jsem dal klukům volno, volný víkend měli i teď, když byla Benátská. Zátěž jsem se snažil zařadit tedy do tréninkových jednotek v týdnu.

S přístupem hráčů jste spokojen?
Ano, po kostrbatých začátcích, kdy jsme se moc nescházelo, nás teď trénuje kolem patnácti. Nechci to zakřiknout. Ze základního kádru chybí dva hráči, které nechci jmenovat. Jeden byl na dovolené v Bulharsku, druhý si dělá školní praxi na táboře. Ostatní kluci, pokud nemají práci, chodí.

K jakým změnám v kádru došlo?
Přišel střední obránce či defenzivní záložník z Dubnice, dále ofenzivní střední středopolař či útočník Holec, jenž prošel mládeží libereckého Slovanu, pak následovala Nová Ves, ale poslední asi rok a půl měl kvůli zranění pauzu. My ho teď bereme. Z béčka k nám jde po dlouhodobém zranění achillovky krajní bek či záložník Zradička, jenž už trénuje a patří do A mužstva.

Dojde ještě k dalšímu posílení?
Zkoušíme v kluky z devatenáctky i sedmnáctky, které jsme zachovali. Kluci šanci dostali i v přípravných zápasech. Dáváme jim příležitost.

jaká střetnutí jste hráli?
Zatím dvě. Prohráli jsme 1:4 ve Vratislavicích, ale tam jsme hodně všelijak zkoušeli, ale dobře. Na konci července jsme porazili 5:2 Vesec.

Jaká bude generálka?
Jedeme za Nymburk do Pěčic, tam nás čeká poslední test v sobotu od pěti s tamním Sokolem. Jde o bývalého účastníka I. A třídy, který sice sestoupil, ale my tam jezdíme každý rok a víme z vlastní zkušenosti i podle názoru jiných lidí, že středočeské krajské soutěže mají trochu vyšší kvalitu než ty naše, Měli bysme narazit na úroveň soupeře, s kterými se pak budeme v sezoně potkávat.

Kádr nikdo neopustil?
Pouze Čížek, který jde studovat vysokou školu v Praze. Budeme rádi, když bude chodit bez tréninku pouze za béčko. Je to samozřejmě škoda, ale nedá se nic dělat a jsem rád, že jinak zůstal kádr pohromadě.

S jakými ambicemi půjdete do nové sezony?Nechceme mít záchranářské starosti, jako v minulých sezonách, kdy jsme bojovali jen o udržení. Já bych byl spokojen s klidným středem tabulky.

Už konec minulé sezony jste měli dobrý, že?
Závěru jara byl pro nás dobrý, čtyři nebo pět kol před koncem jsme byli zachráněni. Dařilo se nám uspět i s top týmy jakými byly Chrastava nebo Žibřidice, kde jsme dokázali udělat bod. Jen mě mrzí závěr proti Semilům, který se nám nepovedl. Nevím, jestli to byla shoda náhod, nebo jestli nám chyběla koncentrovanost před rozlučkou, kdy se kluci už asi viděli na pivu. Jinak bylo jaro docela dobré.

Zrovna proti Žibřidicím začínáte…
To bude těžký začátek, ale já si myslím, že nás čeká ročník, ve kterém bude moci každý každého porozit nebo naopak s ním prohrát. Očekávám hodně vyrovnanou soutěž, ve které nebude favorit, jakým byla naposledy Chrastava. Ta bylo po sportovní stránce úplně někde jinde. Snad nám do začátku sezony neskočí nějaké dovolené, protože začínáme brzo, už 12. srpna, nebo zranění.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...