Od prvního do dvacátého června probíhalo v českých fotbalových soutěžích takzvané volné přestupní okno. Tedy stav, kdy se v systému fotbalové asociace evidovali žádosti o přestupy hráčů bez souhlasu mateřského oddílu. A to za stanovenou tabulkovou cenu, která zohledňuje věk hráče, výši soutěže jeho stávajícího i nového celku.

I v letošním roce ho kluby na Liberecku poměrně využívaly. Liberecký deník pro čtenáře udělal seznam* nejzajímavějších přesunů v klubech z regionu.

(*v tabulce jsou uvedeni pouze hráči starší 18 let, u nichž je původním klubem celek z Liberecka. Hráče přicházející z klubů jiných okresů nejsme schopni v systému ručně vyfiltrovat).

Hodně aktivní byly v červnu Žibřidice. Kádr nováčka I.A třídy opustilo hned pět hráčů, do jeho kabiny naopak zamířili fotbalisté, kteří v poslední sezóně hráli krajský přebor. 

Hned pět nových hráčů přivítaly Ruprechtice, které sestoupily do I.B třídy. Zajímavé přesuny se dály na trase Jablonné - Jablonné. 

Výběr volných přestupů na Liberecku - červen 2022.Výběr volných přestupů na Liberecku - červen 2022.Zdroj: DENÍK/Jaroslav Zeman