„Ta soutěž je o poznání těžší než okresní přebor. Ve všech ostatních týmech jsou aspoň nějací hráči se zkušenostmi z vyšších soutěží. My nikoho takového nemáme. U nás jsou to všechno odchovanci a nadšenci,“ konstatuje trenér Jalovičár, který měl o průběhu první části sezóny úplně jinou představu. „Měl jsem představu, že pod sebe dostaneme mančafty jako Cvikov, Jablonné. A že se budeme rvát s Vratislavicemi, s Jilemnicí a jim podobnými. To jsou všechny týmy, se kterými se dá hrát,“ krčí rameny trenér. Všechny jmenované týmy mají ale před jarní části lepší pozici.

„Chtěli jsme hrát klidnější střed. Na začátku se nám i povedlo bodovat, ale pak nás čekali těžší a těžší soupeři. Docházel nám dech a nenašli jsme sílu ani na soupeře, se kterými jsme měli hrát vyrovnanou hru,“ říká Jalovičár. Přiznává, že ruku v ruce s výsledky se horšila i tréninková morálka hráčů.

Útočník Nového Města pod Smrkem Leoš Hradec
Propásli jsme zápasy, kde jsme mohli uhrát body, říká útočník Leoš Hradec

S nadcházející sezónou by se do kádru měl vrátit zraněný záložník Lukáš Pospíšil. „Ten nám hodně chyběl. Jednak je na tom skvěle fyzicky a kromě toho funguje v týmu i jako takový hecíř,“ těší trenéra. S vedením uvažují i o dalším posílení mužstva. „Nejvíc nás tlačí bota v obraně a útoku. Jednoduše dáváme málo branek a strašně moc jich inkasujeme,“ uvádí Jalovičár.

K posílení týmu došlo už před podzimem. „Angažovali jsme jsme gólmana a dva záložníky, jednoho z Horní Řasnice a jednoho z Jindřichovic pod Smrkem. Jsou to všechno hráči třetí třídy, takže to bylo spíš doplnění kádru, aby vznikla větší konkurence v rámci týmu,“ vysvětluje kouč. „Jak jsme úplně na konci výběžku, tak je těžké sem kohokoliv dostat,“ dodává Jalovičár. Zázemí klubu je ale víc než dobré. Kromě trávníku mohou hráči v Novém Městě využívat k tréninku nebo regeneraci saunu a bazén.

Kámen úrazu je podle trenéra fyzička. Zimní pauzu tak věnují především kondičnímu tréninku. S tréninkem začnou od poloviny ledna. „Ta ztráta ještě není taková, abychom házeli flintu do žita. Stačí na jaře chytit dva tři zápasy dobře a jsme zpátky ve hře,“ říká optimisticky trenér David Jalovičár.