"Jedná se o největší turnaj ve Frýdlantském výběžku, kterého se tradičně účastní 12 mužstev. Složena jsou převážně z hráčů velkého fotbalu. Například hráči Višňové, kteří hrají Krajský přebor, se rozdělili do dvou týmů, a to vítězný All-in a Severní vítr. Dále se turnaje zúčastnili hráči Frýdlantu, Hejnic, Nové Vsi, Jokers, Raspenavy, Hlavice, Bílého Potoka a Vísky. Většinou si složili různé týmy a nehráli všichni spolu. Z Turnova přijeli dva týmy, které hrají malou kopanou," objasnil účastníky turnaje hlavní organizátor Vladislav Pospíšil.

Takto velká akce se samozřejmě neobejde bez pánů s píšťalkou. "Rozhodčími byli Michal Čurda, Lukáš Kořínek a Radovan Šnýdl, kteří pískají krajské soutěže ve fotbale. Vše odřídili bez problémů, za což jim patří dík. Na turnaj dorazilo také velké množství diváků, přibližně 300. Přišli hlavně na dobrou klobásu a kvalitní futsal," pověděl s úsměvem Pospíšil.

Na řadu přišla také otázka ohledně financí, protože podobné události se zadarmo konat nemohou. "V dnešní době není jednoduché uspořádat takovou akci. O organizaci se starají hráči JOKERS, s financováním pomáhají sponzoři a město Raspenava, v jejíž hale se turnaj koná. Všem tímto děkuji," je vděčný organizátor, který je zároveň majitelem zmíněného celku FC Jokers.

A jak 17. ročník dopadl? "Celkově jsme s průběhem spokojeni. Mezi hráči nedošlo k žádným konfliktům, ke kterým občas na podobných akcích bohužel dochází. Po celou dobu panovala rodinná atmosféra," dodal na závěr Pospíšil.

Výsledky turnaje:

1. místo: All In, 2. místo: Zvrhlíci, 3. místo: Severní Vítr, 4. místo: Jokers, 5. místo: Hejnice, 6. místo: Hlavice, 7. místo: Nová Ves, 8. místo: Wajdy tým, 9. místo: Chlapi, 10. místo: Olimpic Turnov, 11. místo: Legendy, 12. místo: Bílý Potok

Nejlepší střelec: Milan Plesar (All In)

Nejlepší brankář: Tomáš Harda (Jokers)

Nejlepší hráč: Milan Mazánek (All In)