"Rekonstrukce stadionu probíhala naposledy po povodních v roce 2010. Spláchlo nám to celý areál a dva roky jsme byli v exilu. Od roku 2012 je tedy vše nově postaveno. Vyvýšilo se hřiště, udělala automatická závlaha, proběhla oprava šaten, které by po jedenácti letech opět potřebovaly menší úpravu. Nejsou ale dotace, které by nám pomohly," krčí rameny Petr Rozmajzl mladší.

video bylo pořízeno klubem v květnu 2017

O trávník, který je mimochodem na tuto dobu ve skvělé kondici, se zde nestarají jen trávníkáři. "Hřiště udržujeme vlastními silami společně s firmou Eurogreen cz s.r.o. Provádíme drenáže, zasypávání pískem a ostatní práce kolem trávníku, které jsou potřeba. V sezoně pak kluci každé pondělí po zápase namixují směs písku, hlíny a osiva a dosypávají díry v rámci tréninku," prozradil sekretář klubu fintu, díky které mají tak pěkný pažit.

Hrádek nad Nisou se může pyšnit pěkným fotbalovým areálem.
Divoká karta: Fotbalisté Hrádku pokukují po divizi. Areál je připraven

Dříve za jednou z branek fungovala restaurace. Při naší návštěvě si ale nešlo nevšimnout, že se budova rekonstruuje. "Jedná se o soukromý objekt, který byl postaven v roce 2016 a od té doby byl pronajímán. Covid to ale zavřel a při současných cenách plynu a elektřiny není nikdo schopen tuto restauraci provozovat," zmiňuje pozůstatky epidemie.

Spartak si ale dokázal poradit a vymyslel alternativu. "Vedle restaurace je dřevěný stánek, který nadále funguje během zápasů a kluci si v zázemí vybudovali klubovnu," objasňuje Rozmajzl.

Co tedy bude s bývalou restaurací? "Máme s budovou jiný podnikatelský záměr, chceme z toho udělat sportovní penzion, aby se sportovci mohli při soustředěních ubytovat přímo v areálu," poodkrývá plány.

Pohled na hlavní budovu z opačné strany hřiště, kde dříve stály topoly
Areál fotbalového klubu z Krásné Studánky se může pyšnit pěknou restaurací

Největší zajímavostí místního areálu je bezpochyby hlavní tribuna (malebné lavičky ve stráni mezi stromy), která se nachází za silnicí vedoucí podél hřiště. "Je tam od počátků klubu, tedy 100 let, které letos budeme slavit. Jednu dobu to ale bylo zarostlé a zničené. S postupem do divize v ročníku 2015/16 se nadchnul pro obnovu starosta Michael Canov a město na své náklady opravilo polovinu tribuny. Bylo přislíbeno, že se dodělá také druhá polovina, ale k tomu už nikdy nedošlo," vzdychl smutně Rozmajzl závěrem.