Téměř 200 fanoušků sledovalo v první části převahu domácího mužstva, které přetavilo svou aktivitu v branku v závěru poločasu, kdy se prosadil Jan Vacek. Do druhé části ale domácí Bílý Kostel vstoupil vlažně a záhy inkasoval, když se trefil Michal Rozmajzl. V následné pasáži měli sice domácí více ze hry, ale další branku diváci již neviděli.

OHLASY TRENÉRŮ

K zápasu se vyjádřil trenér Bílého Kostela Libor Janáček. „ První poločas jsme byli lepší, Chrastava nic nepředvedla. Ve druhé části ty naše začátky jsou hrozně tragické a dostali jsme zbytečný gól z dlouhého autu. Pak byla Chrastava sice chvíli lepší, nicméně pak jsme přebrali iniciativu hry my. Bohužel nás ale trápí nemohoucnost v koncovce. Měli jsme snad čtyři tutovky, které jsme neproměnili, a to rozhodlo,“ vracel se trenér domácích zpětně k derby. Bílý Kostel totiž v této sezoně remizoval poprvé.

Podobný pohled na utkání měl také trenér hostujícího týmu Petr Rozmajzl starší. „Nám se v Bílém Kostele nehraje dobře, nevyhovuje nám hřiště, a co se týče předvedené hry, myslím si, že náš výkon v první části byl vyloženě dost špatný. Ve druhé části se to sice trochu zlepšilo, ale i přesto, že jsme vyrovnali, výkon nebyl optimální, jelikož měl soupeř dost šancí,“ dodává na závěr trenér Rozmajzl. V následujícím kole zajíždí Bílý Kostel na půdu Nového Boru, který je aktuálně na páté pozici a stále se drží na špici. Naopak Chrastava na domácím hřišti přivítá Rovensko pod Troskami a bude to napínavý souboj o devátou příčku, jelikož Rovensko má pouze o tři body méně než celek z Chrastavy.