„To jsou všechno chlapi, kteří dobře vědí, co mají dělat. Jednou týdně se potkají a trénují se tak nějak sami," říká vedoucí oddílu Miroslav kvapil. „I když teď to vypadá, že bychom jednoho volného trenéra měli,“ usmívá se Kvapil a odkazuje tak na aktuální situaci, kdy byl ve vedení A týmu trenéra Josefa Petříka staršího vystřídal Zdeněk Houška. Petřík ve struktuře klubu zůstává. „Tak aby měl co dělat, tak bude trénovat Béčko. Byla by to docela rarita, aby trenér s licencí UEFA trénoval v B třídě,“ směje se Kvapil. Všechno to ale podle něj záleží na tom, jestli se bude scházet na tréninku dost lidí.

V oddílu, kde hraje jedno mužstvo tak vysoko, se hráči do béčka moc nehrnou. „Většina z hráčů béčka jsou kluci se kterými jsme oddíl zakládali,“ vysvětluje vedoucí klubu. A zatím si musí počkat i na podporu z řad vlastní mládeže. „Je to teprve devět let zpátky. Nejstarší teď máme starší žáky. Vychovat si vlastní děti chvíli trvá. I když už teď občas v týmu za chlapi nastoupil patnáctiletý Lukáš Paleček,“ pokračuje Kvapil.

I to je důvod, proč béčko v Přepeřích žádné vysoké cíle nemá. „Jde o to, abychom se sešli a aby se hrálo. Klasický fotbal pivo a párek,“ hodnotí Kvapil. V tomto duchu pro ně dopadla sezóna přesně tak, jak očekávali – domácí výhry a venkovní prohry. Nečekají je ani žádné významné přestupy a odchody.

Na zázemí v Přepeřích si klub nemůže stěžovat, právě dokončili tréninkové hřiště. Chybí už jen osadit sloupy, oplocení a bude připravený na novou sezónu. „S postupem A týmu bychom chtěli rozšířit kabiny, přistavit ještě jednu budovu, abychom úplně oddělili děti a dospělé. Projekt je, zažádáno máme. Ale s dotacemi je to letos složitější, FAČR nic neposílá. Úplně závislí na těch financích samozřejmě nejsme, ale jde o princip. Když my dlužíme 200 korun za žlutou kartu, tak je z toho případ, ale opačně to nefunguje,“ stěžuje si Kvapil.

Tréninková příprava začíná v Přepeřích oběma oddílům stejně, 11. července. Na rozdíl od áčka je ale docházka v období prázdnin benevolentnější. „Všechno to jsou tátové od rodin, takže budou po dovolených,“ uzavírá Miroslav Kvapil.