„Na novinku se těšíme, přijde mi to jako dobrý nápad. Narazíme na různorodé soupeře z krajského přeboru až po I. B třídu," uvedl například Pavel Jakubec, trenér VTJ Rapid Liberec.

Zúčastní se i poslední vítěz Spartak Chrastava, osm nasazených týmů z nejvyšší krajské soutěže půjde rovnou do 2. kola. K nim přibude šest vítězů jednotlivých skupin a dva kluby s nejlepší bilancí na druhých místech. Celkový vítěz Poháru LKFS si zahraje celostátní český pohár MOL Cup. Začíná se v sobotu 3. února.

Liberečtí florbalisté vrátili Spartě porážku.
Liberec vrátil po obratu porážku Spartě. Zaútočíme na top šestku, slíbil Klucho

„Přepadaly mě různé myšlenky, jak novinky v klubech přijmou, ale jejich zástupci souhlasili. Myslím, že by to mohlo být zajímavé, půjde o zpestření, na své si přijdou fanoušci. Celkově si to vyhodnotíme na aktivu po konci sezony, co to přineslo a co ne," prohlásil Poppr.

Už teď je jisté, že kluby oproti předchozímu vyřazovacímu systému, mají zajištěny minimálně čtyři zápasy. „Pokud první zápas nezvládneme, nebudeme muset hned operativně hledat náhradní soupeře. I tak máme přáteláků v plánu hodně, protože tady mám 25 hráčů plus tři gólmany a chceme je protočit a dát šanci všem," lebedí novinku Jakubec.

Liberecké derby Pampuchu (modrá) proti Gazelám. Ilustrační foto.
Pampuch slaví venkovní výhru. Gazely doma nestačily na druhou Roudnici

Dalším plusem je, že svaz pomůže týmům zajistit umělé plochy v celém regionu. „S tím budeme pomáhat. Snažili jsme se to rozložit podle dojezdových vzdáleností, ale vyšli jsme vstříc i požadavkům klubů, pokud si přáli hrát jinde, třeba i dál, s jinými soupeři. Vlastně celé je to ušité na míru účastníků,. Podle jejich počtu jsme udělali počet skupin, všichni, kteří měli zájem o účast, nastoupí. Oproti loňsku nemáme zástupce z okresních soutěží. Před rokem byli dva. Lindava hraje opět, ale už jako tým z I. B třídy," připomněl sekretář.

Skupina A:
Košťálov
Jilemnice
Studenec
Jívan Bělá
Železný Brod

Skupina B:
Desná
Mšeno
Jablonec U18
Albrechtice
Plavy

Skupina C:
Doksy
Lindava
Arsenal Č, Lípa B
Nový Bor
Loko Č. Lípa

Skupina D:
Stráž pod Ralskem
Mimoň
Rapid Liberec
Cvikov
Bílý Kostel

Skupina E:
Turnov B
Pěnčín
Přepeře B
Rychnov
Sedmihorky

Skupina F:
Smržovka
Krásná Studánka
Doubí
Ruprechtice
Vesec

Mohlo by vás zajímat: Pocta borcům. Podívejte se, jaké medaile ozdobí účastníky Jizerské 50

Zdroj: Jizerská 50