Hostující tým už nevedl Petr Kabát, jenž si chce dát od trénování volno. "Kvůli rodinným záležitostem jsem si chtěl udělat na půl roku přestávku, na poháru už jsem nebyl, mužstvo vede další klubový trenér Radek Novák, s kterým jsme už dříve měli kompetence rozdělené," uvedl končící kouč Kabát. 

Lokomotiva má za vydařenou premiéru. "Abych řekl pravdu, tak jsme tak jednoznačný zápas ani nečekali, chyběli nám asi čtyři hráči, ale zvládli jsme to a v 2. kole se můžeme těšit na áčko Skalice," uvedl Radek Novák. S výkonem svého celku byl spokojen. "Po vyrovnané úvodní dvacetiminutovce jsem  dali dva góly a pak už měli zápas pod kontrolou. Mohli jsme dát i více branek. Zápas splnil očekávání," dodal českolipský kouč. 

Pohár LKFS není žádnou novinkou, hrál se tradičně každý rok, avšak v posledních sezonách doznal poněkud novou podobu, zejména termínovou. Hraje se i v zimě. "Vše vychází z toho, jak probíhají zdejší soutěže. Vzhledem ke klimatickým podmínkách nám soutěže končí prakticky na začátku listopadu a jaro začínáme až poslední březnový víkend. Aby se pauza kvalitně vyplnila, tak se koná mimo klasických přípravných zápasů i pohár. Hraje se na umělkách, jejichž provoz a údržba něco stojí, proto účastníkům finančně vypomáháme a oni mají vedle sportovní motivace částečně i tu ekonomickou, proto na soutěž slyší a my jsme za to rádi," řekl v rozhovoru pro Deník sekretář Libereckého krajského fotbalového svazu Zbyněk Poppr. Letošního ročníku se zúčastní celkem 48 týmů, přičemž vesměs kluby z krajského přeboru jsou nasazeny přímo do 2. kola. "Účast pro kluby z I. B třídy je dobrovolná, ale i tam evidujeme o Pohár LKFS zájem," dodal sekretář Poppr. 

Poslední finále vyhrála rezerva Velkých Hamrů B nad Novým Borem 3:0, poražení využili práva startovat ve zmiňovaném předkole českého fotbalového poháru Mol Cup. Další zápasy 1. kola se hrají 11. a 18. února. 

Pohár LKFS 1. kolo:
TJ Doksy - Lokomotiva Česká Lípa 1:8 (1:4)
Branky: 32. Věchet - 21. Zeman, 27. Pospíšil, 39. Sedláček, 42. Sedláček, 48. Pavlovec, 56. Lupšák, 62. Sedláček, 82. Pavlovec.

Další program:
Sobota 11. února, 9:00 TJ Dubnice - TJ Tatran Bílý Kostel nad Nisou (UMT Č. Lípa)
Sobota 11. února, 10:30 TJ Albrechtice v Jiz. horách/Jiřetín - TJ Desná
Sobota 11. února, 11:00 TJ Jilemnice - SK Jívan BěláUMT Lomnice n. P.
Sobota 11. února, 11:00 TJ Dynamo Lindava - SK Žibřidice (UMT Č. Lípa)
Sobota 11. února, 13:30 TJ Sokol Ruprechtice - TJ Sokol Rozstání
Sobota 11. února, 14:00 TJ Sokol Roztoky u Jilemnice - FK Košťálov/Libštát (UMT Lomnice n. P.)
Sobota 11. února, 16:30 TJ Vratislavice n. N. - TJ Slovan Vesec (UMT Doubí)
Sobota 11. února, 17:30 SK Mírová pod Kozákovem - TJ Sokol Bozkov (UMT Turnov)
Sobota 18. února, 14:00 SK VTJ RAPID Liberec - TJ Sokol Doubí (UMT Doubí)
Sobota 18. února, 16:30 TJ Spartak Smržovka - TJ Sokol Držkov (UMT Desná)
Sobota 18. února, 17:00 FK Přepeře B - TJ Sokol Pěnčín (LI)