Všechny letní události zastínila jedna jediná - 20. června zemřel dlouholetý předseda Tomáš Nejdl. Z šoku se klub vzpamatovává velmi pomalu.

Sportovní činnost ale pochopitelně dál pokračuje, v kádru fotbalového klubu proběhlo několik změn. Obránce Filip Čermák odešel do Jablonného, pryč je i Tomáš Marx. „Přestup uskutečnili v poslední den přestupového období bez souhlasu mateřského klubu, kde jim zůstali vůči oddílu nemalé závazky,” mrzí doposud Vlka.

Vratislavice naopak získaly šestnáctiletého ukrajinského brankáře Katrycha Yevhenkterýho. „Měl by přinést konkurenci pro našeho gólmana Jakubce v tréninku. Náš nováček by se měl prozatím zvykat na nové prostředí v zápasech dorostu.”

Z něj nakukuje do áčka středopolař Jáchym Bráza, z dorostu Turnova přichází další záložník Jiří Korda, oba ročníky 2003. A to není vše, z Doubí přišel brankář Oleksandr Serhiejev, který pomáhá svému mladšímu kolegovi s adaptací.

„S odchody a doplněním kádru po odchodech dvou stabilních členů základní sestavy se budeme snažit vyrovnat z vlastních hráčských zdrojů a zapojovat dorostence,” komentuje Daniel Vlk dění v kádru.

Vratislavice se už pilně připravují na novou sezonu, v akci jsou už od 10. července. „Trénujeme nebo máme zápas každý druhý den. I když je čas dovolených, tak se scházíme ve dvanácti až osmnácti lidech. Společnou přípravu áčka i béčka absolvujeme v domácích podmínkách včetně zápasů.”

Zatím svěřenci trenér Vlka prohráli doma s Doubím 2:5, poté porazili Mníšek 5:2 V neděli od 15 hodin hrají v Nové Vsi s tamním celkem.