„Byl to hodně těžký zápas. Do jarní části soupeři hodně posílili a udělali spoustu bodů. První poločas divácky zajímavý moc nebyl, ale vynahradili jsme jim to v druhé půlce, kdy padlo devět gólů,“ popisuje průběh utkání Tomáš Bárta.

„Na hřišti byla vynikající atmosféra. S týmem jsme si dali za úkol neprohrát na jaře na domácím hřišti a hrát atraktivní fotbal hlavně pro diváky. A to si myslím že se nám dařilo. V počtu vstřelených gólů jsme skončili druzí,“ říká střelec. V celkových výsledcích jim patří v tabulce pátá příčka a s tou už tak spokojený není.

„Myslím že jsme měli na vyšší umístění, ale bohužel jsme doplatili na užší kádr,“ uvažuje Bárta. Fotbalové začátky si Tomáš odehrál v Turnově. „Začínal jsem pod vedením Milana Lábka, kde jsem měli super partu s Martinem Ježkem, který aktuálně hraje aktuálně za Přepeře, Vojtou a Danielem Hurtovými, kteří hrají v Jenišovicích, a spoustou dalších hráčů. Přehrávali jsme takové týmy jako Liberec, Jablonec. Snad se ještě všichni shledáme na hřišti v Pěnčíně,“ vzpomíná střelec a je znát, že mu bývalá fotbalová parta přirostla k srdci.

Jan Jiráň je herec, hudebník, písničkář, režisér, textař a autor
Jsem týpek do kavárny, říká herec a milovník fotbalu Jan Jiráň

„Když se nám oddíl v Turnově rozpadl, tak jsem chvíli přemýšlel, že s fotbalem skočím úplně. Ale to bych nerad rozebíral,“ uzavírá Bárta vyprávění. Na každý zápas teď s Tomášem jezdí jeho čtyřletý syn Tobík. „Fandí a největší radost má, když dá táta góla,“ směje se tatínek.

„Pak mám ještě dceru Lilly, které je teprve pár měsíců. Takže ještě fandit nemůže a stará se o ni moje milující přítelkyně,“ líčí rodinnou idylku fotbalový útočník. Nedávno narozená dcera v kombinaci s časově náročnou prací ve firmě vyrábějící kartonové obaly způsobují, že v posledním půlroce nemá Bárta na trénink vůbec žádný čas. I přesto se ale dělí o třetí příčku mezi nejlepšími střelci soutěže. Ale jeho fotbalový sen se netýká výsledků, týká se především spoluhráčů. „Chtěl bych si ještě někdy zahrát s těmi, se kterými jsem před 25 lety začínal,“ říká Tomáš Bárta.