Předseda STK potvrdil další novinku z přeboru: „Chrastava jde dobrovolně do I. A třídy a Doksy se Mšenem dokonce až do I. B třídy. To jsou tři týmy z přeboru pryč, ale máme mužstva z I. A třídy, která chtějí nejvyšší krajskou soutěž doplnit. Vše bude podle soutěžního řádu, počítáme, že někdo bude i mimo pořadí a umístění v tabulce. Ale nic není ještě na 100 %. Musíme ještě s kluby vykomunikovat, kdo bude mít opravdu zájem. A to se týká i I. B třídy, odkud usilují o I. A třídu čtyři celky,“ podotkl k situaci v krajských soutěžích.

„Před naším losovacím aktivem 21. června bude mít aktiv 19. června Česko a možná se dočkáme změn i v divizích, o kterou má zájem Turnov, který měl po podzimu na čele přeboru šestibodový náskok. Také divizní Česká Lípa by ráda hrála vyšší soutěž. Zatím se v Česku nic neděje, ale 2 – 3 dny před losem se může situace otočit,“ podotkl Poppr k oddílům Libereckého kraje.

„I když dojde k přesunům, počítáme, že všechny soutěže dospělých budou mít 14 účastníků. Z okresních přeborů v kraji chce hrát výše několik družstev, takže ani o I. B třídy nemáme strach, že by se nezaplnily,“ přiznal předseda STK. „Nyní jsme na začátku, dáváme do kupy soutěže tak, abychom měli do 15. června jasno a připravili se na losovací aktiv,“ uzavřel Zbyněk Poppr.