Naznačil jste, že generálka nebyla úplně stoprocentně podle představ, proč?
Vyhráli jsme sice 4:2, ale stejně jako my, tak i soupeř měl v sestavě mladé hráče a kluky z béčka. Charakter generálky to úplně nesplňovalo. Možná to bylo i tím, že jsme po vyřazení v Poháru LKFS museli hledat náhradního protivníka. Původně jsme měli hrát s Chrastavou, ale ta měla právě v poháru Hrádek nad Nisou, a tak jsme hledali alternativu.

Třebaže byly komplikace se soustředěním v Českém Dubu, trénovali jste prakticky celou zimu. Jaká příprava nakonec celkově byla?
Kluci si chodili zahrát fotbálky, máme tady takovou menší umělku, když bylo počasí, tak se chodilo ven. Kdo chtěl, tak se přes zimu udržoval. Pak jsme začali oficiálně, snažili se pracovat na fyzičce, něco natrénovat.

Liberečtí volejbalisté (čelem) vyhráli na palubovce zlínské Fatry 3:0, v sérii na tři výhry vedou 2:0 na zápasy a už ve čtvrtek mohou slavit doma v hale Dukly postup do semifinále extraligy. Třetí střetnutí začne v 18.00. Foto: cvf.cz/Michaela Doležalová
Dukla ukázala sílu, Zlín zničila 3:0. Chceme to doma už ukončit, říká Ticháček

Není problém, že jste se nedostali na přírodní trávu?
Na start jara už se těšíme, až se to začne zelenat… Ale tady na Liberecku je příprava na umělkách vzhledem ke klimatickým podmínkám vlastně pro všechny kluby stejná, a jsme na to tak nějak zvyklí. Jsem rád, že jsme si před nedělním prvním zápasem v Železném Brodě mohli se Studánkou na umělce zahrát, protože i sezona na ní podle všeho asi začne. Uvidíme, třeba do toho ještě nějak promluví počasí.

Úvod jara máte těžký. Železný Brod je kvalitní nepříjemný soupeř…
A pak nás čeká derby s Frýdlantem. První zápas nás prověří. Po podzimu jsme relativně spokojení, teď jsou kluci připravení, netrápí nás ani nějaká extra marodka. Chceme hrát v těch vyšších patrech, v lepší polovině tabulky, ale žádné postupové ambice nemáme.

2. kolo Pohár FAČR-LKFS muži, Doubí (modrá) - Stráž p. R. (černo-žlutá) 0:2
Před startem I.A třídy: Z euforie delirium i příprava proti legendě

Nastaly nebo nastanou nějaké změny v kádru?
Přes zimu jsme se snažili někoho sehnat, ale jelikož chceme zapojovat naše mladé a nyní aktivní hráče. Pokud bychom brali někoho nového, tak jedině tady z okolí, nekoukáme na hráče v Liberci. Chceme hrát s kluky z okolí, takto to máme nastavené pořád. Přestupní termín ještě nekončí, nic oficiálně není. Posilu si umí představit každý trenér, ale na druhou stranu kvalitní hráč, který by přišel jen za pivo a párek, se shání těžko.

Favoritem na postup je podle vás po podzimu první Hrádek nad Nisou?
Za mě, kdo by mohl postoupit, dělí to dobře, má lidi i zázemí je právě Hrádek. Nikoho jiného na postup moc nevidím. Oproti minulosti úroveň trochu klesla, současnou kvalitu trošku srazilo, že musely postoupit mančafty i z I. B třídy a ty dva z A třídy, které tu kvalitu nemají takovou.