"Dostat druhou žlutou kartu po půlhodině hry za předčasné rozehrání standardky, to je skoro tragikomické," řekl hrající předseda Slovanu Ondřej Holeček, jenž sám dohrával zápas s rozseklým rtem a nosem.

Hlavní arbitr sobotního zápase Jaroslav Hnětynka poslal předčasné do sprch hostujícího Davida Chmátala v 34. minutě. První napomínání udělil za úmyslné zahrání míče rukou v nepřerušené hře, druhou před zmiňovanou hostující standardkou. "Úmyslně provedl přímý volný kop přesto, že rozhodčí hráče vyzval, aby počkal na jeho pokyn," napsal arbitr v zápise.

"Ano, první ruka byla naše hloupost, ale dostat druhou před zahrání naší standardky…," podivoval se Holeček.

Slovan i přesto dokázal využít zaváhání do té doby vedoucího Pěnčína, který v 19. kole uhrál na umělé trávě v Turnově jen bezbrankovou remízu se Sedmihorkami, a v čele tabulky má jednobodový náskok. "Tak pohled na tabulku nás těší, ale je to tam vyrovnané, navíc Velké Hamry B mají o zápas méně, Sedmihorky a Lomnice nad Popelkou dokonce o dva, pořadí se točí a jaro bude ještě dlouhé," říká s nadhledem předseda lídra tabulky.  

Hrádek nad Nisou přesto další nástrahu zvládl. "Na umělce v Železném Brodě to bylo strašně těžké utkání, které se hrálo na nejmenším hřišti, na němž se podle pravidel vůbec může hrát. Spousta soubojů, přerušení a faulů. Jak jsem řekl, ovlivnilo to vyloučení, naštěstí jsme v té době po hlavičce Jaroslava Vacka vedli už 1:0 a krátce před přestávkou nás krásnou trefou ze standardky uklidnil kapitán Filip Strya. Ve druhé půli nás v přesilovce domácí zatlačili, dokonce snížili, dostali nás pod tlak a chvíli to s námi vypadalo všelijak. Nakonec devět minut před koncem rozhodl z penalty opět hostující kapitán," popsal zápas Holeček, přičemž penalta se kopala právě po zákroku na něj: "Ale měl jsem zranění po souboji v obličeji, byl ošetřován, tak bych penaltu ani kopat nemohl."

V sobotu přivítá první tým tabulky sedmý Frýdlant. "Čeká nás další náročný zápas, derby, doufám, že už se konečně začne hrát na normálních terénech, že si ten fotbal zase užijeme," uzavřel.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...