Frýdlant (KP) vyhrál na hřišti Krásné Studánky (I. A třída) 5:3. Frýdlant postrádal osm lidí ze širšího kádru, z toho pět ze základu. "Byli jsme bez krajních beků a krajních záložníků. Vytvořili jsme si přesto spoustu šancí, dvakrát nastřelili tyč a dvakrát břevno," potvrdil vedoucí týmu Martin Budzel. Pět vstřelených branek je pro Frýdlant příjemných, defenziva oproti jarní soutěži vypadá taky o poznání lépe.

„Povedlo se nám získat brankáře Trytka a získaný stoper Borkovec z Jihlavy naznačuje zlepšení hry obrany. Velkou posilou je v záloze Liška ze Semil," chválí. Frýdlant ještě před novým ročníkem 12členného krajského přeboru hraje se Stráží nad Nisou. "Dva roky po sobě jsme se v přeboru jen zachraňovali, tak letos doufám, že to bude lepší,“ uzavírá Budzel.

Nováček I. B třídy ze Žibřidic skolil III. třídní Mníšek 7:3, když závěr utkání trochu vypustil.

Z divize sestoupivší Chrastava sehrála poslední přípravu na kraj a porazila Jablonné (I. B třída) gólem Čurgaliho z 80. minuty 1:0. Přebor sice oficiálně začíná 18. srpna, ale kvůli kolizi termínu se svatbou hráče Petra Rozmajzla, budou Chrastavští zápas s Českou Lípou předehrávat již 11. srpna. Výsledek 1:0 trochu omlouvá neúčast pěti hráčů.

Bílý Kostel (krajský přebor) na domácím hřišti plichtil 2:2 s Doubím (I. A třída). Hejnice (I. A třída) si na generálku pozvali německý tým Gross Gaglow, kterého góly Šikýře a Kobra porazily 2:1.