„Bylo to spíš pro diváky, i v chladném počasí jich přišlo určitě 250. A taky jsem chtěl vyzkoušet, jaké to je si v šedesáti zahrát,“ usmíval se zkušený kouč Jan Broschinský, jenž tak pomohl už čtrnáctému zápasu v řadě bez prohry.

Žibřidický nováček, který v sobotu pojede do Vesce, se vyhoupl před týdnem do čela tabulky a drží jednobodový náskok před Chrastavou. Ta má ale dva zápasy k dobru. A i ona velikonoční zápas, kdy porazila Rozstání vysoko 6:0, zvládla.

"Žibřidice vyhrály zaslouženě, Alespoň jsme nepokazili oslavu 60. narozenin Bróšovi staršímu. Tímto bychom mu chtěli za celý klub pogratulovat a popřát vše nejlepší."

Radek Opočenský, hráč
Krásné Studánky

Broschinský před utkáním slavil narozeniny, a tak se trošku obával, aby mu parta z Krásné Studánky vedle Velikonoc nepokazila ani páteční oslavu jako takovou.

Brzy ho ale uklidnili jehi svěřenci Lukáš Menšíka a Tomáš Jaček, kteří dali v 19. a 28. minutě góly.

"Ano, zápas jsme měli v naší režii, i když na druhou stranu moc krásy nepobral. Ve 30. minutě jsme vedli 2:0 a pak si to jen hlídali," uvedl trenér.

Domácí zvýšili po přestávce už na čtyřbrankový náskok. "Za stavu 4:0 jsem prostřídal. Hrálo se na nepodmáčeném, ale těžkém terénu. Zvládli jsme to za tři body a za to jsem rád. Stejně tak mě těší série čtrnácti zápasů bez porážky," uvedl Broschinský, jehož tým prohrál pouze úvodní dva zápasy sezony.

Žibřidice (v bílém) porazily v jabloneckých Břízkách "domácí" Rychnov 4:1 a dostaly se do čela tabulky I. A třídy.
Tak jsme první no a co? Ptá se s úsměvem trenér žibřidického lídra Broschinský

Jedinou kaňkou na jinak veselém narozeninovo-velikonočním příběhu je vážné zranění žibřidické opory Tomáše Částka v 35. minutě utkání. "Má přetržený přetržený křížovaný vaz a meniskus. Jde o vážné zranění, které si podle prvních odhadů vyžádá tak půl roku, možná i rok. Dostal balon, asi špatně šlápl do měkčího podkladu trávníku a bylo… To mě hrozně mrzí, snad se dá pokud možno brzy dohromady."

Žibřidice řeší zranění a vlastně nízký počet hráčů v průběhu celé sezony. "Je to tak, teď nás čeká derby ve Vesci a zase nás bude dvanáct třináct. No uvidíme, pokusíme se zápas zvládnout," dodal Broschinský.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...