„Jeli jsme tam s tím, že chceme vyhrát, ale vzhledem k tomu, že jsme vyrovnávali před koncem, a to ještě v deseti, tak ten bod asi bereme,“ řekl ke šlágru kola, který sledovalo 300 diváků, trenér lídra tabulky Kolčava.

Podle jeho slov se nervozita na důležitosti utkání prvních dvou celků z popředí tabulky projevila. „Bylo vidět, že jde o hodně a že z nás mají domácí respekt. Pro diváka to muselo být zajímavé utkání.“

Třebaže jeho týmu chybí herní lehkost, dokáže zabojovat. „V posledních zápasech bojujeme samy se sebou, což se potvrdilo i tentokrát, ale vůli a zarputilostí jsme to zvládli. Dokázali jsme nahradit absenci fotbalovosti, herně nám to ideálně nejde, ale remíza je zasloužená.“

V 81. minutě byl vyloučen hostující Dominik Hořák, jenž zastavil únik soupeře. Přesto chrastavská parta dokázala vyrovnat. Šest minut před koncem skóroval Vít Kratochvíl. „Hráčům patří., za to, jak to odmakali a zvládli, dík. Zaslouženě jsme tam v deseti srovnali,“ dodal Kolčava, jehož tým nyní čekají domácí zápasy proti Žibřidicím, hrát se bude v sobotu od 17.00, a pak Pěnčínu. Sezonu zakončí v Rychnově.

„V tabulce je to teď vyrovnané,“ uvedl košťálovský trenér Ivo Jiříček, jehož tým, stejně jako Žibřidice a Pěnčín ztrácí sedm bodů: „Teď nás čeká dvojzápas doma, přijede Doubí a Bílý Kostel. Závěr soutěže máme v Pěnčíně, tam se bude hrát asi o konečné umístění.“

A jak tedy viděl zápas s Chrastavou domácí kormidelník? „Hráli jsme s prvním týmem tabulky, dva z popředí. k vidění byl kvalitní, vyrovnaný fotbal. Hosté měli větší držení míče, ale my jsme hrozili z rychlých protiútoků. Je škoda, že jsme některé příležitosti nevyužili. V závěru se Chrastava i v deseti lidech rozjela a pět minut před koncem nepříjemnou střelou k tyči ze třiceti metrů vyrovnala. Chybu udělal náš brankář. Škoda poslední čtvrthodiny, kdy se zápas přiostřil, oba týmy chtěly vyhrát a oběma už docházely síly,“ uvedl Jiříček.

Ztratily tří Žibřidice. Jejich zápas s Jivanem Bělá 2:3 nabídl hned několik zajímavých příběhů. „Byl to neuvěřitelný den bělského fotbalu. Jeli jsme do Žibřidic v jedenácti lidech, hrál musel i trenér, který měl problémy se zády. Svým obětavým výkonem vydržel celý zápas a pomohl k našemu vítězství. Potvrdilo se, že, když je největší průšvih, tak se tým dokáže spojit. Makali jsme víc jak na sto deset procent,“ konstatoval z hostujícího tábora vedoucí týmu Slavomír Beran.

„Chyby z posledního zápasu s Košťálovem kluci napravili a zaslouží si poděkování a uznání. Venku se nám hraje dobře, kluci nebyli takoví svázaní povinnostmi, jako doma třeba při derby s Košťálovem. Venku vyhráváme a doma ne. Za tři body jsme dnes rádi,“ přiznal.

Jaká je situace na opačném pólu tabulky. Poslední zůstává Loko Česká Lípa, která podlehla 0:3 v Pěnčíně. „Domácí potvrdili jako čtvrtý celek tabulky roli favorita, pomohl jim gól hned v první minutě,“ řekl Radek Novák, trenér Lokomotivy.

Podle něj jeho tým podal snaživý výkon. "Inkasovali jsme po chybě, pak jsme měli dvě šance, bylo tam břevno. Myslím, že se za předvedený výkon nemusíme stydět," dodal Novák.

Před ní mají čtyřbodový náskok Semily a Bílý Kostel. „Proti Semilům jsme nastupovali přesně v jedenácti lidech, bez možnosti střídání. Semilům se ve středu povedlo utkání s vedoucí Chrastavou. Trochu jsme se obávali, že soupeř bude na koni. Realita byla lehce jiná. Už v úvodních pěti minutách jsme měli dvě gólové příležitosti, až třetí v pořadí proměnil Dupač. Střetnutí jsme měli pod kontrolou,“ řekl po výhře 5:0 rychnovský asistent trenéra Ondřej Králíček.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...