„Na podzim se na nás podepsala hrozná marodka, v jednu chvíli nám chybělo i sedm hráčů, proto postavení v tabulce neodpovídá představám a nakonec ani možnostem kádru," řekl předseda frýdlantského klubu Martin Budzel.

Mužstvo naopak chválil za nasazení a pracovitost v zimní přípravě. "Ta se nám, až na to, že nám tři kluby nepřijely na přípravu, mimo jiné Rumburk a Hejnice, vydařila. Jsem rád, že se až na jednu výjimku vyprázdnila marodka a že jsme získali univerzála Jakuba Rydvala z Doubí, kde hrál obranu či zálohu a u nás nastupuje vepředu. Podle dosavadních výkonů se zdá, že bude opravdu přínosem,“ libuje si Budzel.

Liberečtí hokejisté se radují z branky do sítě Plzně v prvním utkání předkola play-off
Tygři se ujímají vedení v sérii. Rozhodlo nastavení hlav, říká Rychlovský

Spokojen je s přípravou i trenér Milan Bláha. „První zápas v rámci soustředění, kdy jsme porazili Šluknov 7:1, splnil naše očekávání. V úvodu jsme poztráceli hodně míčů a soupeři nabídli brejky, ale postupně se naše hra zlepšovala a dali jsme i góly. V dobrém světle se představil mladíček Kaplet i už zmiňovaný nováček Rydval. Díky povedenému prvnímu poločasu jsme vyhráli i 3:2 ve Vrchlabí. Tam mě jen mrzelo zranění Nováka, jenž musel s ramenem do tamní nemocnice," litoval kouč.

Frýdlant nyní čeká 3. kolo Poháru LKFS, ve kterém v sobotu od 14.00 přivítá na umělce lídra krajského přeboru Slovan Hrádek Nad Nisou. "Škoda, že nám odpadl zápas 2. kola s Hejnicemi pro nedostatek hráčů v mužstvu soupeře, postoupili jsme tedy 3:0 kontumačně,“ připomněl Bláha, jenž ladí formu svěřenců na poslední březnový víkend. V jarní premiéře nastoupí Frýdlant v roli favorita proti poslednímu Studenci, tedy týmu, který má na svém kontě po podzimu pouhé dva body.