„Zaplať pánbůh, že to takhle dopadlo. Na to, že jsme v prvním poločase byli o tolik lepší a oni neměli nic. Měli jsme na to jim nasázet tři góly, jenže to samozřejmě dopadlo tak, že jsme měli desetiminutový výpadek, soupeři se začali mnohem lépe pohybovat po hřišti, dotáhli a skórovali na 2:1 a už jsme tahali za kratší konec,“ hodnotí hru trenér TJ Doksy Josef Herčík.

Za jednu z neoddiskutovatelných příčin vidí trenér zkrácenou letní přípravu, „Byli bychom mnohem radši, kdyby sezóna začala až tak za dva týdny. Ale naštěstí máme docela dobrou morálku, takže se většinou sejdeme. A všichni ostatní jsou na tom stejně,“ říká trenér. Z kádru odešlo před sezónou celkem 5 lidí. U dvou z nich byl odchod pro trenéra docela nečekaný. Naopak čtyři nové hráče se pokouší do týmu zapracovat.

„Ale jediný nový mladý hráč je sedmnáctiletý Marek Adamík. Fotbal je pro starý,“ směje se Herčík a hbitě dodává, že to nemyslí vážně. Trenér Jablonného Jaroslav Hetver musel kvůli nedostatku hráčů strávit devadesát minut na hřišti stejně, jako jeho svěřenci.

Liberečtí fotbalisté (v modrém) porazili Teplice vysoko 5:1.
V derby severu řádil Liberec, Teplice sestřelil 5:1, hattrick dal Mick van Buren

„Jenže bohužel je to skoro standart. I když mám v kádru momentálně asi 17 lidí, tak vždycky na zápas někdo chybí. Tak musím hrát, i když bych raději šetřil koleno po operaci,“ říká hrající kouč. „Navíc máme z posledního zápasu v Žandově tři červené, to tomu taky moc nepomohlo,“ přiznává Hetver zapomenuté hříchy mužstva. Po chvíli bere výkon týmu na milost. „Ale jo, na začátku druhé poloviny jsme dobře zatlačili. Škoda, té vyrovnávací branky, která padla spíš náhodou. Příští zápas hrajeme v Ruprechticích. Tam vůbec nevíme, co čekat, protože sestoupili z vyšší soutěže a hodně obměnili kádr. Ale naše taktika bude asi podobná, hrát zezadu ze zabezpečené obrany, protože fyzičku máme tak na 70 minut,“ pousměje se Hetver.

Jedním ze čtyř nových hráčů Jablonného je dvaadvacetiletý brankář Matyáš Bláha, který si herně přestěhoval ze Starého Šachova z okresního přeboru. Po necelém měsíci letní přípravy si odbyl mistrovskou premiéru remízou. „Myslím, že dnes byla zasloužená,“ váhá gólman.