„Harrachov byl zatím asi nejlepší soupeř, proti kterému jsme hráli,“ chválil domácí trenér Roztok Jakub Illner. „Ale myslím, že jsme se s nimi statečně utkali. Góly jsme dostali za dvě neuhlídané standardky. Gólman Jiří Maďarčík dnes chytal výborně. Hodně tím podpořil náš výkon,“ zhodnotil výkon svého mužstva trenér. „S výsledkem jsem vlastně asi spokojený. Řekl bych, že je spravedlivý, protože ke sportu patří do určité míry i štěstí. A to jsme tentokrát měli my v podobě několika neproměněných šancí soupeře,“ dodává Illner.

Harrachovský tým se sešel v nejlepší možné sestavě, kterou má teď trenér k dispozici. Šestnáct hráčů je podle něj nadstandard. „Pro mě jako pro trenéra byly Roztoky dopředu nečitelný mančaft. Jsou v soutěži noví a zatím jsme je neviděli hrát. Díval na jejich statistiky a do dnešního zápasu dali jenom šestnáct gólů. Zároveň jich ale jenom šestnáct dostali,“ popsal přípravu trenér domácích Lukáš Halama. „To se v projevilo i v dnešním zápase. Bránili v deseti, potažmo v jedenácti hráčích, a horkotěžko jsme se přes jejich obranu dostávali. Očekával jsem, že vítězství pro nás bude mnohem jednodušší, než jak se nakonec rodilo,“ říká Halama.

O pohár mistra Krkonoš - Jablonec n.J./Harrachov
V krkonošském derby zvítězil Harrachov. Do Jablonce nad Jizerou se vrací Holman

Utkání se odehrálo na hřišti v Rokytnici nad Jizerou, které se pro letošní sezónu stalo pro Harrachov domácí půdou, protože jejich UMT čeká na vydání atestace. „Měli jsme z přechodu na trávu v Rokytnici trochu obavy. Nakonec nám to překvapivě sedlo a máme za sebou nejlepší odehranou sezónu,“ říká spokojeně Lukáš Halama. Největší komplikace je tak hlavně organizace domácího zápasu v sousedním městě. „Pro nás to znamená zajstit si bufet, všechno si přivézt a zase odvézt,“ popisuje komplikace vedoucí mužstva Hubert Rieger, který se během utkání mezi rokytnickými roubenkami nezastaví.