Ruprechtice již vedly 6:0, ale po prostřídání ke konci kupily chyby, které oslabený soupeř třikrát trestal.

Krásná Studánka porazila díky hattricku Ondřeje Holického Košťálov-Libštát 3:2, když hosté dvakrát vedli a domácí o zisku tří bodů rozhodli v závěrečných minutách.

Favorit z Velkých Hamrů zvítězil v Hejnicích 3:1. Chytli se hoši z Rynoltic, kteří si připsali první výhru, a to v Bílém Kostele 2:1. Domácí Tatran dohrával bez vyloučeného Resla.

Pěnčín u Turnova remizoval 1:1 s Doubím, když Doubí srovnalo v 95. minutě Hájkem. Stínem utkání je zranění doubského stopera Brezinského.
Jablonecký Pěnčín plichtil 2:2 s Mimoní, pro níž je to první bod podzimu. Lomnice porazila 4:1 Bělou, za kterou nastupuje exligový Tomáš Janů.

Na čele je bez ztráty kytičky trio Velké Hamry B, Ruprechtice a Lomnice. Naopak na chvostu soutěže s nulovým ziskem bodů jsou Košťálov-Libštát a Jenišovice.

RUPRECHTICE – JENIŠOVICE 6:3 (3:0)

Domácí v předlouhé přesilovce měli řadu a řadu šancí, které spalovali jako na běžícím pásu. Až v 19. minutě se konečně prosadil Konopáč a po rohovém kopu tečující Pekař. Ten hrál proti svým bývalým spoluhráčům a kromě mnoha spálených šancích přidal po úniku (!) druhý a po nezištné přihrávce Kaisera třetí gól.

Pěknou trefu zaznamenal z trestného kopu Průcha, konečně i Kaiser. „Konečně. Ale mám statistiky v zápase 1 + 2. Takže asi dobrý,“ holedbal se rychlý forvard. Nejlepším mužem hostů byl gólman Cejnar, který zlikvidoval snad deset gólovek domácích.

Za stavu 6:0 domácí trenér Michal Řezka, slavící 33. narozeniny, prostřídal. Ale přišlo až moc mladíčků, kteří propadávali a nechali oživlým hostům prostor. Tři branky v oslabení je částečnou vzpruhou do dalších bojů o body. Ale určitá facka domácím, kteří snad pochopili, že se nesmí povolit ani v posledních minutách.

Příčina byla jasná – v 77. minutě vystřídal tmelící prvek defenzivy, 52letý Rampáček a bylo hotovo. V posledních deseti minutách tři kusy, z toho jeden téměř z půlky… „Soupeř nám výhru usnadnil odstoupením hráče. Byla jen otázka času, kdy dáme góly, ale spoustu šancí jsme nedali,“ uvedl oslavenec Řezka.

„Bylo vidět, jak je pro náš výkon důležitý Rampáček, protože po prostřídání byla z naší strany spousta nepřesností a laciné góly navrch. Takže se ani nemůžu pořádně radovat,“ potvrdil Řezka. „Nemáme hráče,“ přiznal trenér poražených Petr Randák. Od minulého kola je navíc vyloučený Vojtěch Hurt, ale disciplinárka jeho případ zatím neprojednala a nebude ještě v dalším utkání.

„Dost lidí po dlouhé přestávce na fotbal zanevřela, ale to je náš problém. A protože hraje i naše béčko, nebyl nikdo na lávce. Jinak bychom v jedenácti hráli jistě důstojnější úlohu. Aspoň, že jsme snižovali třemi góly v závěru a kluci budou mít do dalšího zápasu chuť,“ dodal Randák.

Branky: 37., 44. a 49. Pekař, 19. Konopáč, 61. Průcha, 67. Kaiser – 80. a 88. M. Randák, 85. D. Hurt. Rozhodčí: Lopuszynski, ŽK: 0:1, 50 diváků.

Ruprechtice: Nováček – Pokorný (58. Číž), Rampáček (77. Cvejn), Souček, M. Šrajbr – Konopáč (58. Stříteský), Vrtal (69. Roth), Feri, Pekař (77. L. Šrajbr) – Průcha, Kaiser.

Jenišovice: Cejnar – Marek, Matěj Randák, Nedelchev, Válek – Bernard, Žák, Rosenbaum, D. Hurt – Marek Randák, Poláček.