Příští víkend většina libereckých mužstev z krajských soutěžích odehraje první kolo Poháru LKFS. A za další týden se rozjíždějí všechny fotbalové soutěže, včetně okresního přeboru.

ROZSTÁNÍ – DOUBÍ 1:4 (0:1)
Hrálo se na hřišti v Heřmanicích, kde je Rozstání na soustředění s trenérem Passianem v počtu 26 hráčů. Doubí bylo aktivnější a ze dvou šancí do půle se trefil Kovařík, který využil trestný kop. Hosté postupně vedli 3:0 a tři čtvrtě zápasu hrálo dobře. V závěru vítězové polevili, Rozstání sice snížilo, ale poslední gólové slovo mělo Doubí. Za poražené poločas odehrál exligový Martin Abraham, který trénuje béčko Rozstání.
Branky: Matěj Pavlů – Rydval 3, Kovařík.

RUPRECHTICE – NOVÁ VES 10:1 (4:0)
Domácí, kterým se vyprazdňuje marodka, hráli na Harcově aktivněji, ale často se dostávali do ofsajdů. Brzy vedli, jenže na další trefy se čekalo poměrně dlouho. Hosté zahrozili jen minimálně po brejcích. Ve druhé půli se převaha vítězů vystupňovala, přidali další půltucet branek, když soupeř snižoval na 1:7 lobem nový muž Šalát z Chotyně.
Branky: Kesner 2, Dlabola 2, Průcha 2, Pokorný, Stříteský, Vencl, Filipčuk – Šalát.

NOVÉ MĚSTO – BULOVKA 3:3 (1:0)
Město se třemi posilami, které by mohly přijít (gólman Hřib z Chotyně, Kučera ze Žibřidic a Pospíchal z Kunratic) postupně vedlo 3:0. Bulovka snížila a dokázala zabrat. V poslední čtvrthodině dvakrát gólově udeřila, když poslední branku vstřelila v poslední minutě. Dvakrát se prosadil teprve 16letý Jiří Votrubec ml.
Branky: Lode z pen., Pospíchal, Kolenkár – J. Votrubec 2, Ponc z pen.

STRÁŽ N. N. – MNÍŠEK 3:6 (1:2)
Lídr III. třídy Jih dokonale soupeře z I. B třídy překvapil koncovkou. Na Strážských se projevuje absence při trénování a skutečně zahráli špatně. A to všichni. Naopak v táboře Mníšku bylo tradičně veselo. Minule Mníšek remizoval 2:2 s béčkem Rozstání dvěma brankami Teubnera.
Branky: Hruboň 2, Soukup – Teubner, Čeřovský, Drašner, Havlan, Švanda a Skála z pen.

HEJNICE – ŽIBŘIDICE 3:5 (2:3)
Na kvalitní přírodní trávě domácí zejména do půlky nevyužívali samostatné nájezdy, které byly čtyři. Hosté, kteří hrají o soutěž níž, jim to naopak v koncovce předvedli.
Branky: L. Suk, Kozel, D. Neumann – Částek 3, Menšík 2.

Začala dorostenecká liga U19

HRADEC KRÁLOVÉ B – SLOVAN LIBEREC 1:2 (0:2)
Premiéra se vedoucímu Slovanu v Hradci vydařila a připisuje tři potřebné body. Liberec měl dobrý vstup a vstřelil Yuzvakem vedoucí gól v 5. minutě a v 19. přidal druhý Málek. „Pak jsme se přizpůsobili jednoduché hře domácích a nebylo to nic moc,“ přiznal trenér Pavel Čapek. Domácí upravili skóre v 63. Veselým. „I když jsme měli další šance, strachovali jsme se o výsledek. Nakonec jsme utkání zvládli, ale herně to nebylo dobré. Pozitivní byl výkon Málka, který gól dal a na druhý přihrál,“ hodnotil Čapek.

Další zápas hraje Liberec opět venku, tentokrát na Tempu v Praze. Doma se Slovan představí v sobotu 22. března s Teplicemi.
Liberec: Hasalík – Horňáček, Polyák, Černický, Bulejko – Drobný, Yuzvak (88. Zvěřina), Málek (68. Horčička), Knobloch (84. Vyčítal) – Kytka (59. Winkler), Králíček (92. Pokorný).