Bílý Kostel – Rychnov 2:2 na pen. 4:2 (0:0)

Důraznější Rychnov dělal Kostelu problémy zejména při standardních situacích a do poločasu byl dvakrát úspěšný. V dobrém tempu měli „domácí“ více sil v závěru a z tlaku dokázali vyrovnat. V penaltové loterii pak byl Bílý Kostel lepší a již se „těší“ v poháru na Turnov.

Branky: 78. Dan Ďuriš, 87. Lochman – 18. a 54. Havlíček. Rozhodčí: Mach, ŽK: 1:1. B. Kostel: Vik – Vacek, L. Janáček, Beňo, Fedák – Binar, Dan Ďuriš, Janeček (57. Jan Ďuriš), Lochman – Dominik Ďuriš (68. Leoš Janáček), Studnička.

Vesec – Desná 3:1 (0:0)

Přestože měli Vesečtí problémy se sestavou, kdy nebylo pět hráčů ze základu, dokázali mladíci zápas odmakat. V běhavém fotbale byla první půle ještě vyrovnaná, ale ve druhé již vítězové měli plno šancí. Sice prohrávali, ale v samém závěru zaslouženě strhli výhru na svoji stranu. Desná výrazněji zaměstnala brankáře Vesce jen jednou.

Branky: 77. Jurák, 86. Tichý, 88. vlastní – 53. Sekanina. Rozhodčí: Kořínek, ŽK: 1:2. Vesec: Němec – Kašpar, Müller, Valenta, Jurák – Tichý, Klikorka (74. Kropáček), Smejkal, Vácha – Buchner (87. Schmidbauer), Fronc ml.

Pěnčín LBC – Sedmihorky 3:5 (3:3)

Pěnčín měl dobrý vstup a vedle dvou branek zahodil dvě velké šance. Hosty zaskočil, ale ti se do půle probrali. Pomohly jim i velké chyby v závěru půle, kdy se dostali do vedení. Domácí ještě srovnali a dvacet minut ve II. půli odolávali již lepším hostům. Pak se projevila lepší fyzička i fotbalovost Sedmihorek.

Branky: 5. a 17. Schmeiler, 44. Bárta – 35. a 60. vlastní, 37. Žabokrtský, 40. Kodr, 65. Bejda. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 0:2. Pěnčín: Šimíček – Mikula (81. Šerpán), Mendlík, Jaček, Kratochvíl (65. Vondrák) – Jan Škréta, Matějíček (70. Stoklasa), Schmeiler, Dan Škréta (65. Borovička) – Bárta, Žďárský.

Pěnčín hraje v sobotu 12. března v Turnově od 14.30 hodin s Mírovou.

Další pohárové zápasy: Loko Česká Lípa – Stráž p. R. 1:4, Přepeře B – Velké Hamry B 0:11.

PŘÍPRAVNÝ FOTBAL:

Ruprechtice – Vratislavice 4:0 (0:0)

Do poločasu byla hra rozháraná, chyběla souhra na obou stranách. Ruprechtičtí zklamali v kombinaci i v ofenzivě, která byla dost žalostná. Po přestávce se hrál již otevřený fotbal a Vratislavice byly blízko z několika šancí k brance, jednou domácí zachránila tyč. Příchodem Průchy se hra Ruprechtic rozhýbala a s přibývajícím časem přišly i góly. Dva z nich zaznamenal v útoku hrající gólman Nováček. Další přidal mladý Kanta a jeden byl vlastní.

Frýdlant B – Nová Ves u Bakova 6:2 (2:2)

Domácí béčko nepůjčilo soupeři dvacet minut míč a vedlo v pohodě o dvě branky. Pak přišla chyba gólmana a po gólu se hosté fotbalově chytli, navíc stihli do půle vyrovnat. Ve druhém poločase domácí přeskupili řady a s pomocí dvou hráčů áčka nasázeli hostům čtyři góly.

Branky: Mazánek 2, Buřita, Novák, Halík, Kesner.

V sobotu 12. března hraje Frýdlant B doma od 18 hodin s Horní Řasnicí.

Hrádek – Krásná Studánka 10:1 (7:1)

Úvodní dvacetiminutový kolotoč hosté nepřežili a pětkrát inkasovali. Celý zápas byl na jednu branku, když čestný gól hostů si dali domácí sami.

Branky: Strya 2, Švejkovský, Chmátal 2, O. Holeček, Vacek, Rumler, Novák.

V sobotu 12. března má Hrádek na programu pohárový zápas od 13 hodin se Žibřidicemi, Krásná Studánka má v Doubí od 11.30 Hejnice.

Chrastava – Pečky 10:0 (2:0)

Vítězové si zahráli s chutí a po dobrém výkonu nasolili soupeři ze Středočeské I. B třídy desítku. Chrastava měla k dispozici dvanáct hráčů, kteří hráli důrazně a stříleli góly po hezkých akcích.

Branky: Patrman 3, Novotný 3, Jelínek, Dominik Hořák, Zelenka, Kyncl.

Chrastava hraje v sobotu 12. března od 14 hodin pohár s Frýdlantem.

Rozstání – Jivina 7:3 (4:3)

Přestože se Rozstání do poločasu střelecky trápilo, stihlo čtyři góly. Hosté z okresu Mladá Boleslav naopak do půle proměnili téměř vše. Po změně stran již byla převaha domácích jasná a přidali z ní tři góly.

Branky: Jakub Žoček 2, Strnadel 2, Dobrovolný, Kysela, Hajský.

V sobotu 12. března nastoupí Rozstání od 13.30 hodin v Českém Dubu proti západočeskému Švihovu.

Doubí – Nový Bor 0:7 (0:4)

Ještě první půlhodina byla vyrovnaná, ale pak Doubí během několika minut třikrát inkasovalo a bylo hotovo. Ve druhém poločase lepší hosté dominovali.

Doubí hraje v sobotu 12. března doma od 14 hodin proti Višňové.

TJ Rapid Liberec – Mníšek A 2:0 (1:0)

Sestava mladého Rapidu byla vyztužena dvěma borci z Jablonce a frýdlantským trenérem Horáčkem, na straně Mníšku si zahrál Halama. V rychle vedeném duelu se Rapiďáci zlepšili po přestávce, kdy snížili počet doteků s míčem. Skórovali Dvořáček s Andršem.

Rezerva Mníšku porazila Vísku 5:3 (branky Čížek 3, J. Moravec, Coufal, za Vísku Mourek, Pospíchal a Hamáček).

Rapid hraje v sobotu 12. března na Harcově od 10 hodin s Harrachovem.