Domácí mohli zařadit oproti minulému utkání čtyři posily, naopak hosté z Višňové, byli bez Soukupa a bratrů Mazánků. Také proto se nechal slyšet před zápasem frýdlantský místopředseda Martin Budzel: "Kdy jindy než dnes bychom měli vyhrát. Ještě jsme je nikdy neporazili, jen na podzim 2015 remizovali 2:2." V táboře hostů znělo: "Aspoň plichtu."

Stráž B (v modrém) porazila Bulovku 5:4.

Na krásném pažitu se hrál dobrý fotbal, v němž byly šance na obou stranách. Nejprve si za obranu na trestňák naběhl domácí Štrbák, který však přestřelil, podobně jko na druhé straně mladý Michálek hlavou a Dobrovodský. Derby se pochopitelně hrálo ostře a nekompromisně v soubojích, první kartu chytl ve 20. minutě višňovský Jelínek. Ve 37. rozehrál dlouhý trestný kop Šmidrkal před bránu, kde míč proletěl a pohotový hrající trenér Milan Melka hlavičkou usměrnil míč do sítě. Gól domácími otřásl a navíc Šmidrkalův centr skončil na břevně Trytkovy brány.

Vratislavice v domácí premiéře prohrály s Dubou 0:2.

Poločasová tombola za zakoupené buletiny přinesla výhercům 11 cen. A nejen ti sledovali ve druhé půli zlepšenou hru domácích, kteří dost hosty mačkali. Jenže bezúspěšně. Několik již jasných dorážek minulo zblízka branku Závůrky, navíc stoper Melka neprohrál jediný souboj. Při tlaku domácích přišly kontry Višňové a rána do břevna. Po druhém střídání domácích stále volal jejich trenér Tauš: "Musíme hrát výš!" Vzápětí se čílil jako všichni z Frýdlantu po střetu frýdlantského hráče s bráncem ve vápně hostů, když to modří viděli jako faul. Domácí stále měli vychýlenou mušku a zmar přinesl i nadějný trestňák Stýbala, který nebyl vůbec povedený, chvilku na to rohový kop skončil jen na boční síti. Višňová několikrát pronikla před branku a dokonce Dobrovodský nastřelil břevno (celkově třetí). V samém závěru Frýdlant sahal na vyrovnání, ale Kozák hlavou nebyl přesný.

Na snímku zleva Michal Švec a Kamso Mara.
Kamso Mara měl autonehodu a je v nemocnici

MILAN MELKA, VIŠŇOVÁ

Do gólu se nám nedařilo, pak jsme měli zápas pod kontrolou. Kdybychom přidali druhý gól, asi bychom rozhodli zápas dříve. Domácí ve druhé půli bojovali a hlavně neproměňovali své šance. My jsme neudrželi míč a ke konci měli i štěstí.

MARTIN TAUŠ, FRÝDLANT

Po vyrovnané půlce jsme byli již lepší. Opět jsme neproměňovali jasné gólovky. Otevřeli jsme hru a stále se nemohli trefit. Měli jsme vyhrát, minimálně bod jsme si zasloužili. Soupeř skóroval po výborně kopnutém trestném kopu, kdy míč propadl vápnem.

Frýdlant - Višňová 0:1 (0:1). Branka: 37. Melka. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 2:4. Diváků: 300. Frýdlant: Trytko - Kašík, Bartoš, Borkovec, Coufal - Barac (75. Tauš), Liška, Šindelář (62. Kozák), Suk - Stýbal, Štrbák. Višňová: Závůrka - Cýrus (79. Zita), Melka, Kutílek, Kepr - Holub, Šmidrkal, Dobrovodský (90. Erban), Jelínek - Michálek (59. Bednář), Zimák.

III. třída SEVER: Krásný Les - Kunratice 2:2
Fotbalový servis: Machnín odstartoval přebor kanonádou

KRAJSKÝ PŘEBOR

Frýdlant - Višňová 0:1 (0:1). Branka: 37. Melka. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 2:4. Diváků: 300.

Rovensko - Chrastava 3:2 (1:1). Branky: 36. Krejčík, 54. Mikule, 83. Kočí - 7. vlastní, 46. M. Rozmajzl. Rozhodčí: Flade, ŽK: 2:2. Diváků: 140.

Česká Lípa - Železný Brod 1:0 (0:0). Branka: 78. Kaňkovský. Rozhodčí: Blaschke, ŽK: 3:5, ČK: 81. Picek (ŽB). Diváků: 170.

Skalice - Sedmihorky 4:1 (4:0). Branky: 8. a 44. Halbich, 13. Demke, 21. Pečenka - 61. Špína. Rozhodčí: Šůma, ŽK: 1:1. Diváků: 160.

Doksy - Hrádek 2:0 (0:0). Branky: 76. Picek, 77. Kukla. Rozhodčí: Dujsík, ŽK: 1:2. Diváků: 200.

Bílý Kostel - Nový Bor 0:1 (0:1). Branka: 2. Nosek. Rozhodčí: Urbánek, ŽK: 3:1. Diváků: 100.