Hrádek se poměřil se silným béčkem FK Jablonec, Dětřichov svedl statečný boj s Ruprechticemi, Pěnčín doplatil na slabý první poločas v Jenišovicích a Vesec si snadno poradil s Vratislavicemi, protože část borců byla na cyklovýletě.

HRÁDEK – JABLONEC B 1:7 (0:4)

Domácí po dvou trénincích nastoupili proti třetiligovému soupeři, který dokázal těžit z nátlakové hry. Presování přineslo řadu chyb u Hrádeckých a soupeř tak dokázal brankově trestat. Přesto předvedená hra domácích nebyla až tak špatná, protože i oni se dostali do čtyř gólovek. Nakonec účastník krajského přeboru chytl dost krutou porážku a čestný úspěch zaznamenal Švejkovský.

U Hrádku si druhý poločas zachytal novic z U19 Slovanu Liberec Šimon Čamrda.

Hrádek odehraje další zápas 20. června, kdy v domácím prostředí hostí Nový Bor. Poté má pauzu a příprava na nový ročník mu začíná od 1. července.

DĚTŘICHOV – RUPRECHTICE 2:3 (2:2)

Favorizovaní hosté, kteří hrají o dvě třídy výše než domácí (I. A vers. okresní přebor) měli výborný vstup a Dlabola po pěti minutách vstřelil gól. Jenže domácí s několika hosty předvedli sílu v ofenzivě, kde zlobil především Zahrádka. Několikrát hostům zatopili a dokonce Částek dvakrát skóroval přesnou hlavičkou (12. a 18. minuta), Ruprechtice po jedné z mála povedených kombinací zakončily na 2:2 Rampáčkem.

Za dvě minuty však dokonce domácí Částek skóroval potřetí hlavou (!), ale naštěstí pro soupeře se pískal faul. Omlazeným hostům téměř v celém zápase chyběl pohyb a lepší organizace hry. Naproti tomu zkušení borci domácích bojovali na doraz a obětavě. Ruprechtičtí přece jen z mírnější převahy v 67. vstřelili vítězný gól nováčkem Šimonem Houdkem (návrat z FK Jablonec), jenže to bylo vše.

Dětřichov stále hrál otevřeně do útoku a několikrát soupeře vystrašil. Ale koncovka byla buď nepřesná, nebo proti byl Nováček v bráně.

Dětřichov: Pavlík – Patrman, Marek Ráž, Mičunovič, Vízner – David Ráž, Vít, Částek, Zajíček – Zahrádka, Zrůst. Střídali: Lukáš Ráž, Válek, Slavík, Kožarik.

Ruprechtice: Vavřich – Souček, Pokorný, Vrtal, Horák – Kesner, Chwiedziuk, Rampáček ml., Kaiser – Stříteský, Dlabola. Střídali: Nováček, Schmidbauer, Houdek, Cvejn, Filipčuk.

JENIŠOVICE – PĚNČÍN 5:3 (3:1)

Pěnčín odehrál poločas dost nepovedeně, zejména vzadu se nemohli borci sladit. Ve druhé půli sice hosté od Turnova podali zlepšený výkon, jenže domácí předvedli lepší koncovku v šancích. Góly hostů: Šmajler 2, Matějíček.

VRATISLAVICE – VESEC 0:4 (0:0)

Polovina domácího áčka odjela na třídenní cyklistické soustředění, proto nastoupili hráči béčka a dorostu. Vesec byl fotbalovější a míč jeho hráče v kombinacích víc poslouchal. Vratislavice se dostaly pouze jednou do náznaku šance, za vítězný Vesec se jednou prosadil Jan Kašpar (Slovan Liberec U19), dvakrát Klikorka a jednou Tichý. Druhým nováčkem v týmu vítězů byl Lukáš Vlach z Ruprechtic.

Vratislavice hrají v sobotu 13. června od 17 hodin v Rychnově, Vesec na stejnou sobotu chystá dvojzápas v Hlavici. Zde od 14 hraje Hlavice – Vesec B a od 17.30 Hodkovice – Vesec.