Spor se táhne už od roku 2016. V roce 2022 rozhodl Okresní soud v Semilech o zákazu bubnování. S tímto verdiktem se samozřejmě nikdo v klubu nechtěl ztotožnit, a tak se odvolali ke Krajskému soudu v Hradci Králové. Ten po dalších dvou letech rozhodl opačně. Bubny povoleny! Vyhrál selský rozum.

Všem v klubu, včetně trenéra Martina Hrubého, se ulevilo. „Je rozhodnuto. Jediné, co může pan Pokorný udělat, že napadne rozhodnutí Krajského soudu a podá kasační stížnost u Nejvyššího správního soudu v Brně. Ten už nerozhoduje o výroku jako takovém, ale o tom, jestli předchozí soudy nepochybyly v nějakých krocích. Uvidíme tedy, jestli se žalující ještě odvolá,“ dodal s tím, že už nepředpokládá další protahování případu.

Od prvního problému uběhla opravdu dlouhá doba, než se rozhodlo. „Samozřejmě nám všem spadl kámen ze srdce. Hlavně tedy sekretáři Petru Junkovi, který tomu věnoval sedm let a vzalo mu to obrovské množství osobního času a nervů. Konečně zase budeme mít čas jen na práci a nemusíme se zabývat touto nepříjemnou kauzou,“ oddechl si Hrubý.

Na výrok soudu se čekalo po celé zemi. „Je to důležitý precedens pro celý český výkonnostní fotbal. Soud to zkoumal opravdu do detailu a hrozně pomohlo také místní šetření, kdy celý tříčlenný senát navštívil naše domácí utkání ve Studenci proti Pěnčínu,“ prozradil kouč vzácnou návštěvu z 19. května.

Fotogalerie: A třída: Studenec (oranžová) - Bílý Kostel 2:1.

Jenže ani tak se pan Pokorný nechtěl vzdát. „Žalující sice napadal, že jsme měli vše ztlumené a nebyl to takový hluk, jako obvykle, ale jak chcete zlumit bubnování? To je nemožné. Nehráli jsme žádné divadlo a fandili jako vždy,“ pravil Hrubý.

Stejného názoru byl i Krajský soud. „Že by to intenzitou nějakým způsobem zásadně přesahovalo únosnou míru, podle našeho názoru dovodit nelze. Žaloba nebyla důvodná,“ uvedl soudce Jan Fifka s tím, že také na jiných hřištích v regionu v podobných soutěžích se fandí i za použití bubnů či jiných nástrojů.


Načítám tabulku ...