„V celkovém kontextu je to pro nás dobrý bod, který nás posunul k nějakému cíli. Byl to zápas, ve kterém jsme konečně měli konsolidovanější sestavu a také dost možností na střídání. Díky tomu jsme předvedli zlepšenou hru oproti minulým utkáním a mělo to parametry,“ pochvaloval si Pavel Buša, ruprechtický trenér.

Jeho celku se povedly začátky obou poločasů. „Hned v úvodu jsme šli do vedení, ale soupeř dvěma rychlími akcemi otočil během tří minut vývoj utkání. Cítili jsme však sílu a chvíli po začátku druhé půle vyrovnali. Pak přišly šance na jedné či druhé straně a klidně jsme mohli strhnout vítězství na svou stranu. Měli jsme velké příležitosti, které jsme bohužel neproměnili. Na druhou stranu Rozstání ale také,“ přiznal sportovně.

V závěru se pak ještě děly věci. „Konec byl nervózní a padly dvě červené karty. Domácí hráč mohl dostat červenou už za zákrok před střídačkami, viděl ale pouze žlutou, načež strčil do našeho hráče a byl vyloučen. Po utkání ale faulovanému zavolal a omluvil se mu, čehož si ceníme,“ pochválil Buša sportovní gesto.

Někdy se říká, že má trenér zlatou ruku při střídání. To ale rozhodně neplatilo v případě Ondřeje Konopáče, který byl poslán na hřiště v 77. minutě, o čtyři minuty později viděl první žlutou kartu a v nastaveném čase byl vyloučen. „První dostal právě po tom zákroku na jeho osobu, kdy se navzájem strčil se soupeřem. Druhá byla poměrně přísná, klidně nemusela být. Rozhodčí to ale vyhodnotil jinak a vyloučil ho,“ pokrčil kouč smířeně rameny.

Domácí lodivod Roman Passian opět žehral na produktivitu. „V remízovém utkání jsme byli mírně aktivnější, ale koncovka je naše jarní téma. Soupeř hrozil dlouhými nakopávanými míči. Mimo jednoho či dvou brejků jsme však vzadu hráli velmi pozorně. Horší to bylo s přechodem dopředu a držením míče. To nám tentokrát nevycházelo podle představ a měli jsme až moc ztrát,“ přiznal kouč.

Toho naopak červená karta jeho svěřence naštvala. „Kaňkou na utkání je hloupé vyloučení Kuby Žočka, kterému se tentokrát nedařilo, nechal se unést hrou, zbytečně strčil do protihráče a byl po zásluze vyloučen,“ krutil Passian nechápavě hlavou.

Závěr zápasu už tak byl spíše o tom, aby domácí neinkasovali. „V deseti lidech to už bylo těžké a utkání se pouze dohrávalo. Soupeři blahopřejeme k bodu a my jdeme dál. Čeká nás čtvrté domácí utkání v řadě, tentokrát proti Doubí. Věříme ve zlepšení, hlavně co se týká hry dopředu,“ přeje si trenér Rozstání.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...