„Co na to říct…Hrozně se nadřeme na góly. Když vyhrajeme, je to většinou výsledkem 1:0 nebo něco podobného. Naopak strašně lacino inkasujeme jako proti Ruprechticím, kdy jsme si v podstatě oba dali sami. Počítali jsme, že nás to na jaře stálo minimálně pět bodů, které mohou na konci chybět,“ obává se nejhoršího Jan Jirák, asistent trenéra.

Mladý brankář Ondřej Duleba (ročník 2004) několikrát v sezoně svůj mančaft podržel. Tentokrát si vybral slabší chvilky, když nejprve pustil střelu z velké dálky a při druhé brance pozdě vyběhl na centr a srazil se se svým obráncem. Balon se od nich odrazil a dokutálel za brankovou čáru. V týmu mu ale nikdo nic nevyčítá, protože góly se musí také vstřelit.

„Nevím, jestli je to nezkušenost nebo chvilková nepozornost, ale myslím si, že se kluci musí tzv. vyhrát. Nevíme například, kdy přerušit hru a kdy ne. Musíme si ty zápasy zjednodušit,“ má jasno Jirák.

Trenér libereckých fotbalistů Luboš Kozel po utkání v Teplicích oznámil, že po sezoně ve Slovanu končí.
Kozel po Teplicích oznámil konec. Byla to chyba, přiznal Kania na sociální síti

Bojovnost se předposlednímu celku A třídy upřít nedá. „Byl to ale odježděný zápas, který se lidem líbil. Je z toho opět pouze bod, přitom Ruprechtice byly k poražení. Kluci se pak po zápase sami sebe ptali, proč taky nemohou dát nějakou je*ku, šťastný gól. Nejdřív se ale musí vystřelit, aby tam něco podobného spadlo. Vůbec nemáme střelbu ze střední vzdálenosti,“ všiml si asistent trenéra.

Konkurenti v boji o záchranu měli těžký los. Mimoň hrála ve Studenci a Semily v Bílém Kostele. Zdálo se, že remíza může být úspěch. Jenže tomu tak nebylo. Mimoň remizovala 4:4 a Semily dokonce vyhrály 3:0. „Po získaném bodu jsme se trochu plácali po ramenou. Říkali jsme si, že ve Studenci se nevyhrává a Semily to budou mít těžké. Nakonec to tak ale nebylo. Tyto výsledky nám moc nepomohly. Musíme se soustředit, abychom neskončili poslední a pak se uvidí,“ dodal Jirák s nejistotou v hlase.

Krásný Les (modrá) porazil v derby Dolní Řasnici 5:1.
PODÍVEJTE SE: Okresní přebor má nového lídra. Soupeři číhají v těsném závěsu

Hostující kouč po utkání bod bral. „Když se člověk podívá na tabulku, může si říct, že se jedná o ztrátu. Opak je ale pravdou a je to pro nás cenný bod. Máme mnoho zraněných, týmově se hledáme a museli jsme vyměnit více než polovinu základní sestavy. Nedokážeme odehrát dva zápasy za sebou ve stejné sestavě,“ řekl Pavel Buša s dovětkem, že se na to ale nechce vymlouvat.

„Očekávali jsme bojovné a vyrovnané utkání, což tak bylo. Soupeř byl možná o něco lepší ve středu hřiště, kde máme momentálně problémy a musíme se zlepšit. Bohužel jsme inkasovali na konci první půle po rohovém kopu. Díval jsem se na hodinky a říkal, že bude konec, ale ještě jsme dostali gól,“ zakroutil trenér hlavou.

Šťastné góly ale vrátily Ruprechtice do hry. „Po hodině hry jsme vyrovnali po střele z dálky, kterou si brankář Studánky nešťastně srazil za záda. Následovně jsme však opět prohrávali po nechytatelné střele do šibenice. Pozitivní bylo, že jsme se nevzdali a snažili se dostat k brankáři. Tlačili se do vápna a povedlo se nám vyrovnat po špatném výběhu brankáře, který se srazil s obráncem. Občas ale takové štěstí potřebujete,“ uzavřel Buša.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...