Rozsáhlá rekonstrukce probíhala v místním areálu v roce 2014. "V rámci úprav se srovnalo hřiště, vybudovalo odvodnění a drenáže, čili kompletně nová travnatá plocha. Ve stejném roce se za hlavním hřištěm vybudovala menší tréninková plocha s umělým povrchem, beachvolejbalový a tenisový kurt, který může využívat také veřejnost," láká předseda klubu Lukáš Palán na sportovní aktivity v jejich areálu.

Dominantou studáneckého hřiště vždy byly vzrostlé topoly, které už od letošního roku k vidění nejsou. "Po více než padesáti letech jsme je byli nuceni pokácet. Vysoké stromy oddělovaly hřiště od rodinných domů naproti hlavní budově. Bohužel byly dožilé a nebezpečné, hrozily jejich pády. Výhodou alespoň je, že nebudou vrhat stín na hřiště, protože v těchto místech byla travnatá plocha více podmáčená," hledá Palán alespoň nějaká pozitiva na této nemilé informaci.

Hrádek nad Nisou se může pyšnit pěkným fotbalovým areálem.
Divoká karta: Fotbalisté Hrádku pokukují po divizi. Areál je připraven

Areál se může pyšnit také velkou restaurací s názvem 'Na Hřišti'. "V hlavní budově areálu ji provozuje nájemce. Je otevřena na všechny zápasy domácích mužstev. Jedná se o utkání A-týmu, B-týmu, mládežnických kategorií, ale také u nás hrají mladší a starší žákyně Slovanu Liberec. I v průběhu těchto zápasů je restaurace otevřena. Během zimy je zavřeno. V sezoně od dubna do října se otevírá denně včetně víkendů od 16 hodin do večerních přibližně 22:00," vyjmenovává časy, kdy se zde můžou lidé zastavit a občerstvit.

Bude se zde ještě něco stavět? "V nejbližší době se výraznější rekonstrukce neplánuje. Kolem areálu nejsou další velké plochy, které by dovolovaly novou výstavbu. Ekonomicky je pro nás navíc toto období těžké, stále splácíme úvěr a areál peníze příliš nevydělává. Chceme vše pravidelně udržovat, aby všechny plochy a kurty vydržely co nejdéle jak pro naše potřeby, tak také pro veřejnost," uzavírá předseda Krásné Studánky.