„Začali jsme trénovat od února u nás na nové umělé trávě. Tréninková morálka je ale zatím nevalná a jsem z toho zklamaný. Některé jednotky jsme museli dokonce zrušit z důvodu četných omluvenek kvůli nemocem. Jednu středu byl navíc Valentýn, a to dali hráči přednost svým drahým polovičkám,“ pousmál se hořce předseda klubu David Jalovičár.

Ten přiznává, že má z jarní části vrásky na čele. „Nemám z toho dobrý pocit. Obávám se, že příští sezonu budeme hrát okresní přebor. Jedinou výhodou jsou kratší vzdálenosti mezi celky. Na druhou stranu kvalita soutěže je o hodně nižší. Nečekal jsem, že mezi okresem a B-třídou bude tak velký skok,“ přiznal.

Fotbalové kluby z Liberecka se neshodnou v otázce připojení dvou klubů z Děčínska - Vilémova a Šluknova.
Unikátní přehled: Co říkají kluby z Liberecka na příchod dvou nových týmů?

Nové Město by potřebovalo posílit, jenže hráči nejsou a když jsou, vyberou si jiný tým. „Posily žádné nemáme. Dostat někoho do Nového Města je nadlidský úkol. Dříve jsme hráli zápasy s týmy z nedalekého Polska a vytvářely se družby, ale dnes nic takového není. Ani nevím, jestli například nedaleký Świeradów-Zdrój vůbec hraje fotbal,“ zamyslel se Jalovičár.

Alespoň osa týmu zůstává pohromadě. „Opustili nás Jan Škareda, který přestoupil do Krásného Lesa a Leoš Hradec. Ten se stal hráčem Dolní Řasnice. Druhý jmenovaný s námi už ale skoro nechodil a první skoro nehrál, takže se nejedná o nějaké oslabení,“ řekl předseda s klidem v hlase.

Momentka z domácího utkání Krásné Studánky (v černém) proti Mšenu.
Studánka prochází obměnou. Musíme počkat, až nám doroste generace, ví Jirák

Celek z Frýdlantského výběžku se neúčastní poháru LKFS, a tak si domluvil přátelské zápasy sám. „Máme domluvené zápasy s jabloneckým Pěnčínem B, Žibřidicemi a generálku sehrajeme s Jindřichovicemi,“ vypočítal Jalovičár.


Načítám tabulku ...