„Začali jsme trénovat od února u nás na nové umělé trávě v Novém Městě. Účast na trénincích byla plus mínus dobrá. Kdo nebyl v práci a mohl, tak většinou dorazil,“ chválil asistent trenéra své svěřence.

Jeho celek odehrál celkem tři přátelské zápasy. „První jsme prohráli 3:7 proti jabloneckému Pěnčínu B, ale sešlo se nás poměrně dost, celkem čtrnáct. Druhý zápas se uskutečnil na umělé trávě ve Frýdlantu, kdy přijely Žibřidice. Po špatné první půli přišlo zlepšení, ale stejně prohráli jsme 3:6,“ začal Jalovičár negativními výsledky.

Momentka z utkání Osečné (žlutá) proti Novému Městu pod Smrkem.
Osečná před jarem posílila. U hráče ze zahraničí řeší administrativu

Generálka proti sousedním Jindřichovicím už vyšla. „Vyhráli jsme 3:2, ale chyběli nám asi čtyři lidi. Účel to však splnilo a hráči se proběhli,“ pronesl kouč.

Nové Město se dočkalo také vytoužených posil. „Sháněli se těžko, ale nakonec jsme získali Pavla Lance z Nové Vsi a Radoslava Kotrmana z Hlavice,“ prozradil Jalovičár.

Nevyhly se jim však ani odchody. „Opustili nás Jan Škareda, který přestoupil do Krásného Lesa a Leoš Hradec. Ten se stal hráčem Dolní Řasnice. Druhý jmenovaný s námi už ale skoro nechodil a první skoro nehrál, takže se nejedná o nějaké oslabení,“ zůstávají v klubu klidní.

Momentka z utkání krajského přeboru mezi Višňovou (modrá) a Rapidem Liberec.
ANKETA: Finále je tu. Kdo se stane nejoblíbenějším klubem Libereckého kraje?

Úkol na jaro je tedy jasný. „Cílem je určitě záchrana v B třídě. Uvidíme ale podle prvních zápasů, které nám dost napoví. Začínáme s Rovenskem na umělé trávě ve Frýdlantu a následně jedeme do Kamenice,“ očekává Jalovičár těžký začátek druhé poloviny sezony.

Nové Město tedy zahájí jarní část v sobotu 23. března utkáním proti Rovensku.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...