„Věděli jsme, že nás v Jablonném nic lehkého čekat nebude. To se potvrdilo hned od začátku zápasu. Tatran poctivě bránil a my jsme chodili do hodně zahuštěné obrany,“ řekl Tomáš Kucr, trenér rezervy Arsenalu Česká Lípa.

Jeho tým v poločase prohrával 1:2, díky dvěma penaltám (obě proměnil kanonýr Kaňkovský), ale po změně stran vývoj utkání otočil. „Jenže Jablonné dokázalo ještě ze standardní situace vyrovnat na 3:3. V nastavení se ale po rychlém protiútoku prosadil Tadeáš Hanl, na to už domácí nestihli reagovat. Kluci doslova vydřeli výhru, chválím za jejich nasazení a bojovný výkon až do poslední vteřiny utkání,“ řekl Kucr spokojeně.

Momentka z utkání Osečné (žlutá) proti Jablonnému. Ilustrační foto.
Osečná poprvé na jaře zvítězila. Hostující kouč nadával na pomezního rozhodčího

Domácí věděli, proti komu stojí a kdo je favorit. „Do zápasu jsme šli s určitou taktikou, ale věděli jsme, že bude náročná. Nemohli jsme si dovolit hrát s Arsenalem otevřenou partii. Kvalita hostujících hráčů směrem dopředu je vysoká. Borci jako Valta nebo Kaňkovský jsou na tuto soutěž nadstandardní, což po celý zápas potvrzovali,“ přiznal trenér Jablonného.

S předvedenou hrou svých svěřenců byl spokojen. „Za první poločas, ale i celý zápas, musím mužstvo pochválit. Od začátku jsme hráčům říkali, že to bude zápas na hraně jejich fyzických možností. Dokonce jsme první půli vyhráli 2:1 po gólech Marka Skrbka,“ pochvalolval si Jaromír Hetver.

I po přestávce se hrál vyrovnaný zápas. „Druhá půle byla podobná. Hrál se fyzicky velmi náročný fotbal. Lípa otočila zápas během deseti minut na 2:3 dvěma penaltami. My jsme se ale nevzdali a zápas zdramatizovali vyrovnáním. Po této brance naše mužstvo vycítilo šanci na tři body, což se nám stalo osudným,“ litoval kouč.

Hráči Bílého Kostela (v zeleném) během domácího utkání proti Doubí. Ilustrační foto.
Krásná Studánka to myslí se záchranou vážně. Loupila u favorita v Bílém Kostele

Utkání gradovalo s blížícím se koncem. „V posledních minutách to byl zápas nahoru - dolů. Šance byly na obou stranách, čímž se otevíraly prostory v obranných řadách. Tu naši bohužel potrestal hostující útočník Hanl, který rozhodl o výhře Arsenalu v 93. minutě,“ zakroutil Hetver hlavou.

Ztráta remízy v nastavení ho bolí. „Před zápasem bychom bod brali všema deseti. Z výsledku jsme zklamaní, ale předvedená hra a taktické plnění bylo zvládnuto velice dobře. Takové zápasy bychom chtěli hrát pořád. Měřit se s nejlepšími týmy v soutěži. Děkujeme všem fanouškům, kteří dorazili a na závěr bych pochválil také všechny tři rozhodčí, kteří zápas řídili velice dobře,“ nezapomněl domácí trenér na muže v černém.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...