„První poločas byl z naší strany katastrofální. Chybělo nám úplně vše - nasazení, bojovnost i rozehra. Jediné, co nám šlo výborně, bylo diskutování s rozhodčím. Soupeř hrál velice dobře, byl silný na balonu a vytvářel si šance. Jednu z nich dokázal využít ve 12. minutě a jít do vedení. My byli bezzubí, navíc ve 35. minutě jsme šli do deseti po faulu, který sice možná nebyl, ale následná reakce našeho hráče byla zbytečná a po druhé žluté kartě za řeči mazal do sprch,“ kroutil hlavou Aleš Kotek, trenér Jablonného.

V šatně bylo o přestávce rušno. „O poločase jsem v kabině hodně zvýšil hlas a nabádal kluky, že takhle tedy ne! Do druhé půle jsme udělali dvě změny v sestavě a naše hra se otočila o 180 stupňů. V oslabení začali kluci bojovat a lítat po hřišti, s čímž přišly konečně i šance. V 55. minutě zahrál David Řehák standardku tak šikovně, že zapadl do branky a bylo srovnáno. V této fázi hry jsme byli opravdu dominantní, za což jsme byli odměněni v 62. minutě, kdy nás po centru z levé strany poslal David Řehák krásnou hlavou do vedení. Chvíli na to se ve vápně zorientoval Lukáš Čermák a zvýšil na konečných 3:1,“ pochvaloval si kouč.

Hosté se ani v přesile nezmohli na odpověď. „Do konce zápasu jsme si ještě vytvořili několik šancí a zejména dalekonosná střela Filipa Čermáka nebo dvě tutovky Martina Černého měly skončit gólem. Za druhý poločas jsem na kluky pyšný, protože co předvedli v deseti lidech, to se jen tak nevidí. Na závěr chci opět poděkovat našim divákům, kteří byli opět úžasní a při zápase nám jejich podpora moc pomohla,“ chválil Kotek fanoušky.

Hostům vyšel vstup do zápasu. „Prvních deset minut jsme na soupeře vlétli a měli tři tutovky, jenže proměnili jen jednu. Dvakrát jsme šli sami na gólmana, ale netrefili ani bránu. Až třetí šance skončila gólem. Poté se hrálo spíše po vápna a vyvrcholilo to červenou kartou pro soupeře za řeči. Bylo to na druhé straně hřiště, takže ani nevím, co tam padlo,“ pravil trenér Martin Kverka.

Místo toho, aby v přesile soupeře dorazili, nechali ho hrát. „Po červené kartě jsme úplně přestali hrát. Jablonné hrálo tvrdě, párkrát přiostřilo v souboji a naši kluci už pak do soubojů radši nechodili a vyhýbali se jim. O poločae jsem říkal v kabině, že musíme dát za každou cenu druhý gól, abychom měli polštář. Počítal jsem s tím, že budou létat dlouhé míče do vápna, kde soupeř bude přiostřovat, rozhodčí možná kompenzovat vyloučení a nedostaneme se za půlku,“ popsal kouč své poločasové myšlenky.

A přesně to se také stalo. „Nastoupili jsme do druhé půle a asi po pěti minutách měli obrovskou šanci, kdy Voborník byl dva metry před bránou a měl čas. Místo aby si zpracoval centr, snažil se střílet z jedničky a balon se mu zamotal pod nohy. Tím to z naší strany skončilo. Jablonné prostřídalo, hrálo nakopáváné míče do vápna, kde vyhrávalo souboje. Na 1:1 srovnal Řehák z trestňáku. Další gól jsme dostali opět po prohraném souboji a třetí gól jsme prohráli asi tři souboje uprostřed hřiště a Čermák šel sám na bránu,“ nechápal.

S výkonem ve druhém poločase byl evidentně nespokojen. „Předvedli jsme hrozný výkon a je to velké zklamání. Doplácíme na zranění zkušených hráčů, jako jsou Dobiaš, Lanc či Čupr. Už třetí zápas nemám ani jednoho a je to těžké. Zkušenosti chybí. V sobotu už snad bude alespoň Čupr,“ vyhlíží Kverka navrát exligového fotbalisty.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...