„Hlavním úkolem pro přestupové období bylo udržení kádru pohromadě, a to se povedlo. Do týmu se po zranění vrací Vácha, což je pro nás velmi důležité. Jedná se o lídra, okolo kterého se tvoří hra,“ je spokojený s letní pauzou předseda klubu Josef Háza starší.

Mohl být ještě spokojenější, avšak posila, která  týmem trénovala, zamířila nakonec jinam. „Zkoušeli jsme jednu posilu, Tomáš Marxe z Jablonného. Utekl nám ale do Nové Vsi, ačkoliv jsme s ním byli v podstatě domluvení, že k nám půjde. Začal s námi trénovat, vše bylo v pohodě. Ještě v neděli napsal zprávu, že dorazí na úterní trénink a hned v pondělí ráno napsal, že jde do Nové Vsi a od té chvíle nekomunikoval. Takové dobré jednání,“ prohodil ironicky Háza.

Momentka z domácího utkání proti Jilemnici, ve kterém Ruprechtice v bílém zvítězily 2:0.
Ruprechtice se chystají na vyšší soutěž. Chceme hrát na čele, hlásí odhodlaně

Příprava také neproběhla úplně podle plánu. „V přípravě jsme trénovali klasicky A+B tým dohromady. Měli jsme domluvené čtyři zápasy, ale bohužel kvůli počasí se poslední dva s Mníškem a Hodkovicemi neodehrály. Hráli jsme tedy v Osečné, kde jsme zvítězili 4:1 a v Doubí jsme prohráli 2:5,“ prozradil.

K rozšíření mužstva došlo nakonec alespoň na lavičce. „Změna přišla ještě v realizačním týmu, kde jsme k hlavnímu trenérovi Pepovi Linkemu přibrali jako takového konzultanta jeho otce,“ řekl na závěr předseda.