„Byl to boj. Zápas asi na remízu. My byli fotbalovější, oni hráli dlouhé balony na dva vysoké útočníky vepředu. Při každé standardní situaci jsem se modlil, abychom to odehráli. To se nám dařilo do 44. minuty, kdy míč padal brankáři do ruky, ale vlétl tam bek a srazil si ho do brány,“ popsal situaci, ze které byl vlastní gól jeho celku.

Lukáš Hodan se netají tím, že do zápasu umí sáhnout. „O poločase jsem změnil rozestavení na dva útočníky. Nejprve měli domácí šanci, kdy šli sami na brankáře, ale Semenský je vychytal. Začali jsme tlačit a dali kupodivu gól ze standardky. Po 80. minutě začal soupeř pomalu odcházet. V 90. minutě jsem chtěl takticky střídat s tím, že remízu beru. Jenže jsme se dostali do vápna a než se střídající hráč převlékl, skóroval právě ten, kterého jsem chtěl střídat,“ pravil kouč s úsměvem.

Emotivní trenér viděl v 70. minutě také žlutou kartu. „Neodpískali nám penaltu. Soupeř následně začal rozehrávat aut, ale já namítal, že pokud to není penalta, měl by následovat roh. Kartu jsem dostal za vstup na hrací plochu,“ pokrčil rameny.

Momentka z venkovního utkání Studence (modrá) na hřišti Ruprechtic.
Studenec si v Semilech připadal s fanoušky v zádech jako doma a vysoko zvítězil

Po minulém zápase v Bělé přišel Rychnov vlivem zranění na půl sezóny o Pleštila a zranění kotníku si odnesl i Filip. Do zápasu s Pěnčínem tedy nastupoval v oslabení o tyto hráče ze základní sestavy. „O kvalitách Pěnčína jsme věděli dost, snažili jsme se eliminovat jejich stěžejní hráče a nutno říci, že se nám to v prvním poločase jistě dařilo. Odměnou nám byl gól ve 44. minutě na 1:0. V prvním poločase jsme byli nebezpečnějším týmem jasně my,“ řekl k úvodnímu dějství utkání  trenér Ondřej Králíček.

Se stejnými úkoly vstupoval jeho tým i do druhého poločasu, kde se mu i značnou chvíli dařilo. Později ale otěže zápasu převzali hráči Pěnčína a dostávali soupeře pod tlak. V 75. minutě vyrovnal Škréta po nedůrazu v malém vápně.   

„V závěru zápasu byl pro nás velkým trestem gól v poslední minutě utkání, kde se prosadil Schmeiler a ukončil zápas brankou na 1:2. Ohlas fanoušků obou táborů byl pozitivní, neboť se jednalo o kvalitní utkání,“ dodal kouč Rychnova.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …