Liberecký celek má za sebou hned šest přípravných utkání. „Na začátku přípravy jsme sehráli úvodní zápas proti našemu dorostu. Následovaly čtyři pohárové zápasy, kde panuje poloviční spokojenost. Například kdybychom vyhráli zápas proti Krásné Studánce, mohli jsme postoupit do další fáze. Na druhou stranu to byla stále příprava a šlo o nachystání se na druhou polovinu sezony,“ řekl trenér Pavel Buša.

Generálku odehrál jeho celek poslední víkend před startem soutěže proti Višňové z krajského přeboru. „Byl to zvláštní zápas, který nás moc neprověřil. Bohužel jsme měli absence kvůli nemocem a museli jsme ho odehrát skoro v 11 lidech. Soupeř byl namixovaný z hráčů áčka, béčka i dorostu a hra byla zvláštní. Očekáváme těžké zápasy v prvních kolech, kde se budeme muset soustředit hlavně na defenzivu, a v tom nám generálka pomohla,“ našel kouč alespoň nějaké pozitivum na zápase, které nakonec skončilo 3:3.

Ruprechtice začaly s přípravou jako první už se startem ledna. „Trénovat jsme začali relativně brzy, konkrétně od začátku roku, kdy jsme se scházeli jednou týdně v hale na Harcově. Pro hráče to bylo zpestření. Posilovalo se a připravili jsme pro ně netradiční cvičení. Poté jsme trénovali na umělé trávě v Doubí, kde jsme byli spokojeni. Povedla se také týmová stmelovačka,“ nechtěl Buša ale prozradit více.

V klubu věří hráčům, kteří zde bojovali na podzim. „Žádné posily jsme nepřivedli. Trénujeme se stávajícím kádrem, se kterým vstoupíme do jarní části,“ prozradil trenér.

Ambice pro jarní část nejsou nikterak velké. „Rádi bychom se udrželi ve středu tabulky a možná ještě trochu vylepšili své umístění. Uvidíme, jestli to bude reálné. Máme stále pár kluků zraněných a čekáme, jaký bude jejich stav. Rozhodně nechceme bojovat o sestup,“ má jasno Buša.

Ruprechtice zahájí jarní část soutěže utkáním v daleké Bělé, kde je čeká sobotní souboj 23. března.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...