„Začátek soutěže nám vyšel a drželi jsme se našeho plánu, kterým bylo pohybovat se okolo třetího místa. V dalším průběhu nás však poznamenala zranění, postupně jsme se propadali tabulkou a podzim dohráli silou vůle. V těchto soutěžích si problémy se zraněními a jinými povinnostmi hráčů vybere víceméně každý tým, takže tady určitě nechceme brečet,“ dodal trenér Rozstání jedním dechem.

Kocouři, jak se modrobílému celku také přezdívá, měli extrémní smůlu na zranění. „Podobnou marodku nepamatuji. Byla utkání, kdy jsme hráli bez všech tří stoperů, které máme. Jindy jsme zase neměli žádné útočníky. Museli jsme tedy opravdu dost improvizovat. Všechna zranění byla bohužel dlouhodobá, s čímž se před sezonou nedalo počítat. Tímto podzimem jsme si, doufám, smůlu na zranění vybrali,“ přeje si Roman Passian.

Momentka z posledního podzimního utkání proti Žibřidicím, které Pěnčín vyhrál 4:0.
První místo je překvapení. Postup? Rozhodli by hráči, prozradil Hodan

V závěru podzimní části museli pomoci také hráči rezervního družstva, které hraje pouze III. třídu jih. „Poslední tři zápasy nám hodně pomohli kluci z B-týmu, ale bohužel nasazení a vůle na tuto soutěž nestačí. Byl vidět velký výkonnostní skok a kluci nestíhali hlavně fotbalově. I tak jim ale patří náš velký dík,“ řekl kouč s dovětkem, že rozdíl tří soutěží byl znát.

Za Ještědem se snad blýská na lepší časy. „Jsem rád, že se kluci začínají dávat dokupy. Máme připravené dva přestupy a navíc se k nám na celou jarní část přidají naši futsalisté, kterým v březnu končí ligová sezona. Mělo by nás být dost, v zimní přípravě pořádně potrénujeme a připravíme se poctivě na jarní část sezony. Věřím, že se tabulkou prokoušeme výše a budeme atakovat náš cíl, což je hra v elitní trojce soutěže,“ pravil optimisticky.

Na jaře je navíc čeká více utkání na domácím pažitu. „Do karet by nám mělo hrát i domácí prostředí a naše vždy skvěle přichystané hřiště, protože v jarní části odehrajeme osm utkání doma v Rozstání. Ve dvou utkáních (Doubí a Mšeno) jsme si totiž vzhledem k počasí na konci podzimu přehodili pořadatelství,“ uvedl Passian.


Načítám tabulku ...