„Přípravu začínáme až prvního února. Zatím se scházíme dobrovolně každou sobotu a máme fotbálky na umělce v Turnově, kde se objeví většinou 10 až 14 hráčů. Makají ale i ve volném čase, hrají zimní ligu, hokej a hecují se ve společné skupině na sociálních sítích,“ pravil spokojeně lodivod Pěnčína.

Velká fluktuace hráčů v této přestávce v klubu neproběhne. „Naší největší posilou je návrat Mikyho Žďárského po operaci, který by měl být připravený na 100% hned od února a měl by opět patřit k hráčům základní sestavy. Jinak jsme nikoho nepřivedli a necháme si vše na léto, kdy nás čeká omlazování kádru,“ prozradil Hodan.

Momentka z utkání krajského přeboru Višňová (v modrém) - Rapid Liberec.
ANKETA: Ruprechtice dohánějí Dolní Řasnici v souboji o nejoblíbenější tým

Přesto se po nových hráčích poptával. „Teď k nám mladší a šikovní kluci z naší soutěže nebo B třídy nechtějí, protože máme v sestavě starší pardály a bojí se, že se přes ně nedostanou do sestavy a nebudou hrát. Raději budou hrát nižší soutěž a v létě se k tomu třeba ještě vrátíme. Oslovili jsme také některé hráče z vyšších soutěží, například divize, ale ti do A třídy nechtějí,“ uvědomuje si trenér, že ani první místo v druhé nejvyšší krajské soutěži nemusí být pro někoho příliš atraktivní.

Před ostrým ligovým utkáním sehrají hned šest přípravných. „Čeká nás skupina poháru LKFS. Začínáme 1. února a budeme hrát každou sobotu. Za soupeře máme Sedmihorky z krajského přeboru, Spartak Rychnov z A třídy a B-týmy Turnova a Přepeří, které hrají B třídu východ. Před sezonou nás čekají ještě přátelské zápasy s Rovenskem a Hodkovicemi, což bude zároveň generálka na jarní část,“ nastínil kouč plány na následující necelé dva měsíce.

Liberecké křídlo Dominik Preisler během prvního utkání na soustředění proti bulharskému PFK Černo More. Slovan vyhrál zápas 1:0.
Hráli jsme velmi dobře a byli aktivnější, chválil Kozel výkon svých svěřenců

Během přípravy je naplánováno také krátké soustředění v horách. „Na konci února nás čeká ještě třídenní soustředění v Janově u Jablonce nad Nisou, kde budeme jezdit v rámci přípravy na běžkách. Kluci měli možnost si odhlasovat, jestli chtějí běhat nebo jezdit na běžkách a vyhrála druhá volba. Měli jsme to tak i před rokem a musím říct, že kluci makali a překvapili mě. Věřím, že to bude letos stejné,“ přeje si Hodan.


Načítám tabulku ...