„Zasloužené vítězství. Po pravdě ale za stavu 3:1 měl soupeř dvě šance na malém vápně. Jednu přestřelil a druhou kluci fantasticky zblokovali, kdy skončili do střely skluzem. Vyhráli jsme zkušeností v ofenzivě, kdy naši hráči proti mladým soupeřům vždy něco vymyslí,“ pochvaloval si Lukáš Hodan.

Všímá si ale, že celky v A třídě poměrně výrazně omlazují. „Opět přijel tým s mladými kluky a před zápasem jsem se trochu obával, když vidím ty pardály v mém mužstvu. Po utkání jsem si sedl s vedením a řekl, že musíme také zapracovat na omlazení. Pokud Mimoň udrží kádr pohromadě, příště to může být obráceně a prohrajeme my,“ obává se kouč.

Přestože je jeho celek první už s pětibodovým náskokem, na postup do vyšší soutěže dle jeho slov nikdo nemyslí. „O postupu se nebavíme a přesně takové zápasy nám zdvihají varovný prst. Máme starší kádr, což jsem si uvědomoval už v létě a začal na tom pracovat. Doufáme, že v zimě klapne jeden šikovný mladý hráč, který už s námi hrál přáteláky. Může se stát, že si vezmeme trička, pohár a diplom a zůstaneme v A třídě,“ nastínil možnou situaci na konci sezony Hodan.

Krajský přebor U19: Ruprechtice - Velké Hamry 6:1.
Rozmíška jako v derby pražských S? Občas se to stane i nám, přiznává dorostenec

To Mimoň je stále nebezpečně namočena ve spodních patrech tabulky „Nepřijeli jsme zrovna v kompletní sestavě, přesto náš výkon nebyl vůbec špatný. Dokázali jsme si vytvořit šance a držet se na míči. Oba týmy se snažily hrát fotbal, takže i pro oko diváka to byla pěkná podívaná. Bohužel nás zkušený tým Pěnčína trestal z rohů a udělil nám lekci z produktivity. Sice jsme prohráli, ale předvedli jsme výkon, od kterého se můžeme odpíchnout,“ našel pozitiva Filip Foubík, vedoucí hostů.

Mimoň tak zůstává na sedmi bodech a je až dvanáctá. „Bohužel bodů máme stále pod očekávání. Věřím, že budeme tabulkou stoupat. Poslední dva zápasy nám ukázaly, že do spodku tabulky nepatříme. Když na ně navážeme a přidáme nějaké góly, nemám o nás strach,“ věří Foubík.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …