„Na umělém povrchu to byl dobrý fotbal z obou stran. Měli jsme více gólovek, kdy to létalo malým vápnem. Prvních dvacet minut hrál soupeř lépe a zaslouženě se dostal do vedení 1:0. Poté jsme přeskupili řady, protože nás zlobil mladý Janáček. Stáhnul jsem Bártu, který si ho vzal na starost. V tu chvíli jsme začali hrát a ze standardní situace srovnali na 1:1. Pak už jsme valili. Na tutové šance to bylo podle mého 6:3. Řekl bych, že jsme vyhráli zaslouženě,“ hodnotil zápas domácí trenér Lukáš Hodan.

Jako velice důležitý krok se ukázala osobní obrana na nejlepšího střelce. „Bál jsem se Studničky. Tak jsem vzal druhého nejlepšího střelce Schmeilera, který je hodně naběhaný, rychlý a důrazný a obětoval jsem ho na osobní obranu. Jak se říká, chodil se Studničkou i na záchod. Přesto měl jednu pologólovku, ale Schmeiler ho doběhl a při zakončení rozhodil. To byl základ, pohlídat Studničku s Janáčkem,“ prozradil kouč, jak vyzrál na soupeře.

Naopak hosty nezastihl zápas v ideálním čase. „Měli jsme poměrně rozsáhlou marodku. Hráči byli nachcípaní a museli jsme pozměnit sestavu. Herně to nebylo úplně špatné, ale prostě nedáváme góly. Bohužel asi vyschl prach,“ pokrčil smutně rameny Roman Janáček, předseda hostujícího družstva.

S koncem podzimní části se stále častěji přesouvají utkání z přírodní trávy na umělou, ale týmy jsou na to již zvyklé. „Trénujeme na umělce v Hrádku, takže si nemyslím, že by to mělo velký vliv na výkon a hru. Na povrchu nevidím nic negativního,“ řekl Janáček.

Bílý Kostel momentálně ztrácí ze čtvrté pozice jedenáct bodů na první Pěnčín, ale podzim pro ně ještě neskončil. „Čekají nás ještě dvě dohrávky. Tuto sobotu Vesec a následující víkend Bělá. Nějací hráči by se měli po viróze vrátit zpět do sestavy, tak uvidíme,“ vyhlíží předseda uzdravující se borce.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...