Raritou studeneckého klubu je rozhodně zimní zahraniční soustředění, které letos proběhlo již potřetí. „Přípravu jsme zahájili 17. ledna v našich podmínkách na umělém povrchu. Následně jsme se přesunuli na pětidenní soustředění na Mallorcu. Po návratu se opět trénovalo na malé umělce,“ nastínil Martin Hrubý, jak se hráči připravovali na druhou polovinu soutěže.

Také modro-oranžový celek se zúčastnil krajského poháru. „Odehráli jsme čtyři pohárové zápasy, které jsme brali spíše jako přípravné. Vyzkoušeli jsme hráče na netradičních postech a různě hýbali se sestavou. Proto ty výsledky nebyly úplně optimální (Bělá 1:3, Jilemnice 0:2, Železný Brod 2:6, Košťálov 1:3). Ukázalo nám to nějaké věci, ze kterých budeme vycházet v jarní části,“ řekl trenér směrem k pohárovým soubojům.

SK Studenec hrající libereckou A třídu na kondičním soustředění na Mallorce.
Studenec jako Sparta či Plzeň. S jednou výjimkou: Na soustředění teklo pivo

Problémem je absence kvalitní umělé trávy. „Tím, že ve Studenci nemáme klasické hřiště s umělou trávou, trénovali jsme u školy na malém prostoru, což se v pohárových zápasech ukázalo jako problém. Nedokázali jsme si poradit s většími prostory. Už ale trénujeme 3x týdně na přírodní trávě, protože je dobré počasí,“ pochvaluje si kouč podmínky posledních dní.

Start soutěže by mohl proběhnout lehce neobvykle na přírodní trávě. „Vypadá to, že první mistrovské utkání proti Krásné Studánce odehrajeme normálně na našem hřišti. Díky teplému počasí je už připraveno. Původní plán byl hrát na umělé trávě ve Vrchlabí, takže je posunut čas výkopu, který už musí zůstat. Hrát se ale bude nejspíš ve Studenci, pokud se rapidně nezhorší počasí,“ prozradil Hrubý.

Momentka z utkání krajského přeboru mezi Višňovou (modrá) a Rapidem Liberec.
ANKETA: Finále je tu. Kdo se stane nejoblíbenějším klubem Libereckého kraje?

Největší změnou v jeho mužstvu je příchod syna, jenž prošel například mládežnickými kategoriemi v Mladé Boleslavi či Slavii. „Na jarní část jsme se domluvili s Matyášem Hrubým, který přišel z Chlumce nad Cidlinou (ČFL), kde toho moc neodehrál. Je to jediná zimní posila, nikoho dalšího jsme nepřivedli,“ oznámil studenecký lodivod.

A s jakými plány vstoupí do druhé poloviny sezony? „Budeme nadále bojovat o umístění v první trojce. Postupové ambice nemáme. Chceme bavit fotbalem fanoušky i sebe a stále zapracovávat mladé hráče z dorostu, kteří dostanou opět nějaký prostor,“ řekl na závěr.

Studenec odstartuje jarní část soutěže domácím utkáním proti Krásné Studánce v neděli 24. března.


Načítám výsledky ...


Načítám tabulku ...