„Pro oko diváka to byl pěkný fotbal. Utkali se staří pardálové, kteří si chtěli zahrát. Hrálo se technicky a nikdo do nikoho zbytečně nezajížděl. Rozhodčí nechal volnější metr, ale hráči toho nezneužívali. Pomohlo tomu také super hřiště, které před utkáním zmoklo,“ chválil Hodan úroveň utkání.

Pěnčín se rychle ujal dvougólového vedení, ale hosté dokázali srovnat. „Na začátku jsme šli dvakrát sami na brankáře, ale šance jsme neproměnili. Gól jsme dali až potom ze standardní situace a následně druhý. Kluci si chtěli po skvělém nástupu asi odpočinout a povolili, čehož soupeř využil. Dupač dvakrát utekl po pravé straně a po jeho centrech bylo rázem srovnáno 2:2. Ještě ve 44. minutě mířil Hurt sám před brankářem nad,“ popisoval události prvního dějství domácí kouč.

Derby mezi domácími Žibřidicemi (bílá) a Rozstáním vyznělo lépe pro hosty, kteří vyhráli vysoko 5:0.
Derby opanovalo Rozstání. Žibřidice mnoho šancí neměly

Po přestávce už skóroval pouze Pěnčín. „Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení a proházeli některé hráče. Na Dupače jsem například poslal rychlejšího Schmeilera. Přineslo to své ovoce a opět jsme dali rychlé dvě branky. Rázem bylo po zápase a vítězství jsme si už pohlídali,“ dodal.

Kouč Rychnova věděl, že jeho tým nečeká lehké utkání. „Pěnčín má velmi kvalitní tým. Za patnáct minut jsme prohrávali 0:2. Jeli jsme tam zase oslabení, pouze ve dvanácti lidech. Ještě do poločasu se nám ale povedlo srovnat,“ pochvaloval si Procházka zmrtvýchvstání hostů.

Vesec (modrá) si na domácím hřišti poradil se Mšenem a zvítězil vysoko 5:0.
Probuzený Vesec slaví druhé vítězství v řadě. Dýchá se nám lépe, přiznal Háza

Jenže po pauze domácí opět udeřili. „Upozorňoval jsem kluky na začátek druhého poločasu, že domácí budou nervózní, pokud nedají gól. Ale hned ve 47. minutě udělal náš brankář chybu. Nezachytil roh a Pěnčín opět vedl. O pár minut později přidal čtvrtý gól, a to už jsme neotočili,“ pokrčil kouč rameny.

Tato porážka ale tolik mrzet nemusí. Hráli jsme s prvním a navíc velmi kvalitním týmem. Lidé říkali, že byl k vidění dobrý fotbal z obou stran. My máme v plánu posílit, potřebujeme kvalitní hráče, abychom hráli v klidu. Rychnov si dobrý fotbal zaslouží,“ má jasno Procházka o dalších plánech klubu.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...