„Po pravdě jsem nečekal, že podzim takto proplujeme. Chtěli jsme hrát do třetího místo, ale toto je překvapení. Pomohly nám letní posily jako Hurt nebo Řeháček, o kterém jsme měli pouze informace kde a jak hrál a kolik dával gólů, což u nás potvrdil. Osobně jsme ho však neznali. Druhý Hurt se vrátil po roční pauze zaviněné zraněním. Byli to tedy tři hráči do základní sestavy a bylo to znát. Zapadli do mančaftu a všichni šlapali jak hodinky,“ uznal trenér Lukáš Hodan, co stojí za takto dobrými výsledky.

Například útočník Jan Řeháček vstřelil více než třetinu branek svého mužstva, konkrétně 15. Jenže věk člověk nezastaví, což si uvědomuje také hlavní trenér, který ví, na čem hlavně se musí v Pěnčíně pracovat. „Za rok nebo dva budeme mít generační problém. Koukáme na mladé kluky, kteří by se s námi vykopali,“ poohlíží se po okolí a uznává, že je potřeba sehnat nové hráče.

Jan Řeháček na archivním snímku ještě v německém celku.
Chtěl jsem si odpočinout, ale začalo mě to bavit, směje se po hattricku Řeháček

Zatím to vypadá na jednoznačnou jízdu za vítězstvím v soutěži, a co pak? Bude se postupovat? „Hráči popichují vedení. Už po loňské sezoně jsme měli možnost postoupit, ale šéf Jaroslav Bárta řekl, že pokud máme postoupit, tak jedině z prvního místa. První problém je s jednou chybějící mládežnickou kategorií, za což hrozí pokuta od FAČR. Druhý problém pak jsou hráči. Máme fotbalově starší kádr a kluci by sami hlasovali, jestli chtějí postoupit. Zatím jsme se jen tak nezávazně bavili a vychází to půl na půl,“ řekl kouč.

Pěnčín ve třinácti utkáních ztratil body pouze dvakrát, a to vždy na venkovním hřišti. Jednou ve Mšeně a podruhé v Bělé. „Nejtěžší utkání bylo určitě v Rychnově, kde jsme otočili vývoj v posledních 15 minutách z 0:1 na 2:1. Jediný, kdo nás na podzim porazil, byla Bělá na svém hřišti. V souboji prvního s druhým jsme zaslouženě prohráli 0:4. Remízu jsme pak zapsali ve Mšeně v bláznivém zápase, kdy jsme vyrovnávali v nastaveném čase na 4:4,“ lovil Hodan v paměti průběhy podzimních zápasů.


Načítám tabulku ...