Se zimní přípravou jsou v obci nedaleko Liberce spokojeni. „Určitě hodnotím kladně účast na trénincích. V rámci toho, že kluci chodí do práce, byla docházka dobrá. Začátek přípravy byl spíše běžecký v Bílém Kostele. Následně jsme využívali hlavně umělou trávu v Hrádku nad Nisou,“ pravil předseda klubu Roman Janáček.

Stejně jako mnoho ostatních celků i Bílý Kostel bral krajský pohár hlavně jako přípravné zápasy. „Využili jsme pohárových utkání, která jsme brali jako přípravná. Výsledky byly houpavé (Stráž p. R. 5:1, Rapid Liberec 0:6, Cvikov 8:0, Mimoň 1:2), ale vyzkoušeli jsme převážnou část hráčů také z B-týmu,“ řekl k nevyrovnaným výkonům a výsledkům.

V Bílém Kostele byl přes zimu klid. „Posily jsme neřešili. Spíše spoléháme na hráče, které máme a doufáme, že se ještě někdo uzdraví. Nechceme mančaft předimenzovávat,“ prozradil předseda.

A jak vidí ambice klubu v následující polovině sezony? „Chceme se držet v horní polovině tabulky a ideálně tlačit na celky nad námi. S umístěním jsme spokojení, ale určitě bude záležet na vstupu do jarní části, od toho se pak vše odvíjí,“ má jasno Janáček.

Bílý Kostel vstoupí do jara domácím utkáním proti Doubí v sobotu 23. března.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...