Turnovský vítěz, který postupuje do divize, se loučil domácí výhrou 7:0 nad Frýdlantem. „Výhra byla jasná. Soupeř nekladl moc odpor, byl slaboučký, Mohl být rád, že z toho nebylo dvouciferné číslo. Bylo spíš těžké kluky motivovat do posledního zápasu, když už je v soutěži rozhodnuto. Kdyby jsme měli o trochu lepší kvalitu hry, tak bylo v zápase daleko víc šancí. Oslavu postupu jsme si užili, pohár nám předal Miroslav Pelta. Perličkou bylo, že někteří nováčci museli zpívat. A to i včetně trenéra, takže jsem musel i já zazpívat písničku Být stále mlád. Co tím mysleli hráči, to nevím. Ale užili jsme si to, byla legrace,“ usmíval se Tomáš Nosek, kouč Turnova.

Druhé končí Velké Hamry B, které na vlastním hřišti přehrály Rovensko 3:0.

„První poločas nuda, hráli jsme pomalu a nepřesně. Bylo to z naší strany hodně málo. Druhý už byl celkem slušný a v pohodě. Za celý zápas jsme nepustili Rovensko do náznaku jakékoli šance. Potvrdili jsme si druhé místo v soutěži, které jsme chtěli,“ stručně pravil Zdeněk Bryscejn, trenér velkohamerského béčka.

Ivan Varfolomejev zamířil do libereckého Slovanu z klubu Ruch Lvov, se kterým vyhrál nejvyšší ukrajinskou soutěž v kategorii do devatenácti let. Foto: www.slovanliberec.cz
Ukrajinský talent Varfolomejev podepsal v Liberci. Jsou zde dobří hráči, řekl

Boj o třetí místo byl k vidění ve Višňové. Domácí ještě v 82. minutě vedli nad Skalicí 3:1. Hosté však předvedli famózní závěr, skóre třemi góly během sedmi minut otočili a slaví bronz.

„Na zápas jsme dorazili pozdě. Přesto jsme odehráli dobrý zápas, ačkoliv se to pro nás vyvíjelo špatně,“ řekl Zdeněk Baťka, trenér Skalice, který byl v závěru vyloučen, jelikož po vítězné brance Pečenky běžel k rohovému praporku slavit se svými hráči. Při odchodu ze hřiště ho domácí fanoušky počastovali sprškou pořádných nadávek.

„Hra byla dobrá, jenom jsme dostali hloupé branky. Na hráčích ale byla chuť vyhrát a potvrdit to třetí místo. V posledních minutách jsme domácí dostali pod drtivý tlak, bylo otázkou času, kdy padnou góly. Pomohli nám tři hráči, kteří vystřídali. Domácím postupně docházely síly. Nakonec má pro nás ta sezona dobrou tečku,“ dodal trenér, jehož syn Zdeněk trefil ve Višňové hattrick.

Hrádek porazil brankami Štěpána Rumlera z 10. minuty z penalty a Jaroslava Vacka ze 40. Nový Bor 2:0 a skončil čtvrtý. „Po podzimu jsme byli třetí a blízko prvnímu, ale celkově je to dobré. Na jaře nám to ovlivnilo zranění, pak nám chyběli i góly Tomáše Polívky. Proti Novému Boru jsme byli lepší na míči, oni hráli na brejky. Na dva góly jsme se ale natrápili, potřebovali jsme asi osm šancí,“ uvedl předseda Hrádku nad Nisou Ondřej Holeček s tím, že se mělo jednat o jednoznačnější skóre.

Nový Bor v tabulce nakonec skončil na osmém místě.

„Tradičně jsme dostali rychlou branku. Přesto kluci odehráli velmi dobré utkání. Měli jsme šance, ale bohužel se nám v koncovce nedařilo. Postupně jsem poslal na hřiště mladíky, už o nic nešlo. Hodně mě zaujal mladý Král. Chtěli jsme zůstat do šestého místa, ale nedá se nic dělat. Ten výkon nebyl špatný, bez gólů ale vyhrát nemůžeme,“ kroutil hlavou Jan Broschinský starší, kouč Nového Boru.

Smutné loučení s nepovedenou sezonou zažila Stráž pod Ralskem. Ta toho doma moc nepřevedla, Sedmihorkám podlehla 1:3.

„Poslední zápas sezóny a rozlučku s domácími fanoušky jsme nezvládli a po ostudném výkonu odešli zaslouženě poraženi. Zápas z naší strany zapadl spíše do úrovně pralesní ligy a nesnese žádné měřítko.Náš herní chaos a ostudný přístup dobře a nadšeně hrající hosté dokonale využili a po celý zápas diktovali hru.Díky skvělému Reitmajerovi byla porážka ještě milosrdná,“ řekl naštvaný Karel Knejzlík, kouč Stráže.

„Byl to náš nejlepší venkovní zápas sezóny. První gól vstřelil náš nejlepší hráč, devatenáctiletý Martin Najman. Vytvořili jsme si ještě několik šancí dalších a výsledek mohl vypadat i líp. Byli jsme v soutěži jedenáctí, pak se nám párkrát zadařilo, tak jsme skončili sedmí, jsme spokojení,“ zdůraznil Petr Bajer, technický ředitel Sedmihorek.

Boj o 9. místo skončil jasnou výhrou Lomnice, které doma přejela Železný Brod 6:1. „Jednoznačná záležitost, pro nás příjemné ukončení sezony, byli jsme lepší, rychle jsme dali góly, první hned v první minutě. Ve 23. minutě už jsme vedli 3:0. Konec soutěže se nám povedl,“ pochvaloval si Zdeněk Baudyš, vedoucí Lomnice.

„Jeli jsme do Lomnici s oslabenou sestavou, ještě se nám lehce zranili dva hráči. Konec sezóny na nás dolehl, už jsme hráli v prázdninovém režimu. Zápas byl rozhodnutý za čtvrt hodiny. Poslední měsíc nám vůbec nevyšel,“ hlesl Milan Mayer, kouč Železného Brodu.